Dwie dekady biegowej historii. W tym roku jubileuszowa edycja

Wyjątkowy, bo zorganizowany po raz 20. w historii ma być Międzynarodowy Bieg im. Stanisława Staszica w Brodach. – Liczmy na obecność wielu znakomitych zawodników pochodzących nie tylko z naszego regionu – podkreśla Sylwester Dudek, prezes Ludowego Klubu Biegacza Rudnik, główny organizator lekkoatletycznego wydarzenia. Zawody, zgodnie z ich tradycją, rozpoczną się rywalizacją dzieci i młodzieży, do której dojdzie na stadionie przy ul. Sportowej w Brodach.

  • W tym roku przygotowaliśmy mnóstwo niespodzianek i atrakcji, dla wszystkich tych, którzy zdecydują się przystąpić do rywalizacji – powiedział sternik LKB Rudnik Sylwester Dudek. W niedzielę (21 lipca), bieg główny na dystansie 10 km rozpocznie się o godz. 14. Pół godziny wcześniej, uroczystego otwarcia zawodów ma dokonać m.in. wójt gminy Brody Marzena Bernat, a także zaproszeni goście.
  • Międzynarodowy Bieg im. St. Staszica to impreza o uznanej w kraju randze, dla wszystkich kategorii wiekowych. Począwszy od przedszkolaków, a skończywszy na osobach starszych i osobach niepełnosprawnych. Przewidujemy, że łącznie w zawodach weźmie udział ok. 300 miłośników królowej sportu. Nie zabraknie również dzieciaków, przedszkolaków oraz młodzieży z naszego powiatu jak i okolicznych miast i miejscowości – podkreśla prezes Dudek. – Podobnie jak w latach poprzednich formułą zawodów jest przede wszystkim promowanie zdrowego trybu życia, popularyzacja biegania jako najbardziej dostępnej formy rekreacji, a także promocja województwa świętokrzyskiego i gminy Brody – dodał nasz rozmówca.

Zapisy do udziału w biegu przyjmowane są pod numerem telefonu 694 626 895 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, pod adresem: [email protected] Opłata startowa w biegu głównym wynosi 30 zł (dla zgłoszonych w terminie do 11.07). – Po podanym terminie opłata startowa wynosić będzie 50 zł. Nieopłaceni będą sukcesywnie usuwani z listy zapisanych. Biegi dzieci są bezpłatne – informują organizatorzy. Zgłoszenia przyjmowane są również na stronie: www.chronotex.pl.

Biuro zawodów otwarte będzie od godz. 10.50. Zawodnicy, którzy uplasują się na trzech, czołowych lokatach otrzymają atrakcyjne nagrody finansowe. Dla biegaczy, którzy ukończą zmagania na miejscach IV-VI, organizatorzy przewidzieli nagrody rzeczowe i dyplomy. Na upominki będą mogli również liczyć uczestnicy biegów dzieci i młodzieży.

Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest TYGODNIK.

Czy wiesz, że…
Organizatorami 20. Biegu im. Stanisława Staszica w Brodach, oprócz LKB Rudnik są również: Urząd Marszałkowski, wojewoda świętokrzyski, Starostwo Powiatowe w Starachowicach, Urząd Gminy Brody, Świętokrzyskie Zrzeszenie LZS w Kielcach i firmy prywatne w tym m.in. Santander Consumer Bank i Zakład Doskonalenia Zawodowego.

fot. LKB Rudnik

Poprzedni artykułDotacje od wojewody
Następny artykułUwaga utrudnienia na drodze

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Trzy lata temu pożary szalały na składowisku odpadów koło Starachowic. Dziś podobny dramat przeżywają mieszkańcy powiatu koneckiego. Zobacz relację reportera naszego wydawnictwa z miejsca dramatycznej akcji strażackiej.  21 lipca (niedziela), od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i...
Po raz drugi w historii, plac rekreacyjny obok krytej pływalni przy ul. Szkolnej w Starachowicach zamienił się w miejsce, gdzie niemal na każdym kroku można było spotkać fanów muzyki dance oraz disco. Starachowicka Gala Disco Polo okazała się strzałem...

Czy segregacja ma sens?

Przynajmniej trzy pojemniki na śmieci, różnokolorowe worki, skrupulatny podział odpadów zanim trafią na wysypisko. Wszystko dla naszego środowiska. Tylko jaki to ma sens, skoro już pod domem misterna robota idzie na marne i zbierany przez nas plastik, szkło czy...

Integracja przy grillu

Członkowie Stowarzyszenia "Niepełnosprawni plus" w Starachowicach spotkali się na dorocznym grillowaniu. Integracja przy kiełbasce odbywa się przy siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Majówka.  

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze