Deszcz nagród dla ekipy z Pawłowa. To był niezapomniany turniej [ZDJĘCIA]

flash Galeria Gorące tematy Sport

Aż 5 z 9 nagród indywidualnych przypadło w udziale zawodnikom Atletico Pawłów. Jeśli dodamy do tego dorobku, triumf w wielkim finale po stojącym na wysokim poziomie spotkaniu, wyłania się obraz drużyny, która zdominowała charytatywny turniej o puchar wójta gminy Pawłów, rozgrywany pod hasłem „Gramy razem dla Łukasza”. Dzięki szczytnej inicjatywie udało się zebrać blisko 7 tys. złotych. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na leczenie chorego Łukasza Zieji.

Ubiegłoroczna edycja turnieju, odbywającego się pod takim samym hasłem okazała się strzałem w 10. W tym roku nie mogło być inaczej. Duża w tym zasługa organizatorów piłkarskich zmagań.

  • Założenie było takie, by w przygotowanie turnieju charytatywnego włączyć przedstawicieli nie tylko środowiska sportowego, ale także wielu innych – powiedział Czesław Rybka, prezes Gminnego Klubu Sportowego Arka Pawłów, który wraz z Mirosławem Kalistą, wykonali kawał dobrej roboty. W tegorocznej edycji, wystartowała rekordowa ilość zespołów (17), podzielonych na cztery grupy. Futbolowy maraton przetrwali tylko najbardziej doświadczeni.
  • Zainteresowanie udziałem w naszych zawodach było spore. W momencie kiedy zamknęliśmy już listę startową, nadal zgłaszały się drużyny, które również aktywnie chciały włączyć się w pomoc – stwierdził król strzelców IV ligi świętokrzyskiej z ostatnich dwóch sezonów, w barwach bodzentyńskiej Łysicy. Mirosław Kalista wystąpił w podwójnej roli. Na boisku dwoił się i troił, by jego drużyna awansowała jak najdalej. Atletico Pawłów z osiągnięciem tego celu, a co za tym idzie awansem do najlepszej czwórki nie miało większych kłopotów.

O końcowy triumf, obok wymienionego teamu, walczyli również gracze Familijnego Klubu Sportowego Łazy Starachowice, FC Kałków, a także Meritum Kancelaria Finansowa. W meczu, którego stawką był puchar ufundowany przez wójta gminy Pawłów Marka Wojtasa, Atletico zmierzyło się z reprezentacją kancelarii finansowej. Nie było w tym przypadku, zważywszy kiedy spojrzymy na kadry obu drużyn. Po pierwszych 10 minutach, to Meritum było na prowadzeniu (1:0). Po zmianie stron Atletico wzięło sprawy w swoje ręce.

  • Brawa należą się wszystkim zawodnikom, którzy zagrali nie tylko w finale czy spotkaniu o 3. miejsce. Od poszczególnych wyników ważniejsza była pomoc, jaką mogliśmy zaoferować ze swej strony Łukaszowi i jego najbliższym – podkreślił M. Kalista, który zakończył turniej ze statuetką dla najlepszego strzelca. Napastnik, który w marcu skończy 26 lat, w niedzielę 16-krotnie wpisywał się na listę strzelców. – Z pewnością nie byłoby tej statuetki i tytułu króla strzelców, gdyby nie kapitalna postawa kolegów z zespołu. To także ich wielki triumf. Warto o tym pamiętać – zaznaczył nasz rozmówca.

Jak zwykle nie zawiedli kibice, którzy wypełnili po brzegi halę w Pawłowie. – Jesteśmy szczęśliwi z tego, jak ludzie w różnym wieku potrafią się jednoczyć. Wystarczyło hasło „Gramy razem dla Łukasza”. Mieszkańcy naszej gminy nie mogli przejść obok takiego wydarzenia obojętnie – dodał prezes Rybka. Klub z Pawłowa to jedno. W przygotowanie futsalowego eventu włączyły się również: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus, oddział Akademii Piłkarskiej Staru Starachowice w Pawłowie, stowarzyszenie Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają oraz Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej, który przekazał wiele atrakcyjnych sportowych pamiątek. Wszystkie zlicytowano w trakcie turnieju.

Nagrody najlepszym zespołom i wyróżnionym graczom wręczał tata zmagającego się z chorobą Leśniewskiego-Crohna i młodzieńczym zapaleniem stawów Łukasza. – Trzymamy za niego wszyscy kciuki i wierzymy, że zagra razem z nami w piłkę – dziękował M. Kalista, który nie krył łez wzruszenia.

Jednym z patronów medialnych turnieju był TYGODNIK.

Czy wiesz, że…
Dużą popularnością z grona wystawionych na licytację przedmiotów cieszyły się piłkarskie koszulki. Wśród nich były m.in. koszulka reprezentacji Polski, trykot Akademii Piłkarskiej Staru Starachowice, czy koszulki przekazane przez przedstawicieli boksu: Mariusza „Wikinga” Wacha i Ewę „Tygrysicę” Piątkowską. Kibice licytowali ponadto piłkę z autografami poznańskiego Lecha, piłkę z podpisami zawodników Korony Kielce, kalendarz retro PZPN, kalendarz Wisły Kraków, bluzę przekazaną przez klub FKS Łazy oraz voucher na mecz Legii Warszawa, na stadionie przy Łazienkowskiej.

Turniej charytatywny „Gramy razem dla Łukasza” (3.02.2019, Pawłów)
FAZA FINAŁOWA. ĆWIERĆFINAŁY: Atletico Pawłów – Star Starachowice 7:2, FC Kałków – Red Devils 4:2, Meritum Kancelaria Finansowa – Ekipa Remontowa 4:0, FKS Łazy Starachowice – ASG Rudki 4:1. PÓŁFINAŁY: Atletico – FC Kałków 5:2, Łazy – Kancelaria Finansowa 2:7. MECZ O 3. MIEJSCE: FC Kałków – Łazy 7:3. FINAŁ: Atletico – Kancelaria Finansowa 3:2 (0:1).
KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1. Atletico Pawłów, 2. Meritum Kancelaria Finansowa, 3. FC Kałków, 4. FKS Łazy Starachowice, 5-8. Star Starachowice, Red Devils, ASG Rudki, Ekipa Remontowa, 9-17. Czarni Ruda, Stowarzyszenie Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają, Łysogóry Wieloborowice, Sportowe Świry, Żyleta Radkowice, Cavalier Jadowniki, Eurotrop, Pszczółki, GKS Arka Pawłów.
SKŁADY
ATLETICO PAWŁÓW: Kamil Marcula, Sebastian Kostrzewa, Norbert Drożdżał, Tomasz Kasprzyk, Michał Wojton, Jakub Linek, Mirosław Kalista, Michał Zieja, Mateusz Kwiecień, Adrian Bzymek.
MERITUM KANCELARIA FINANSOWA: Jakub Dąbrowski, Łukasz Gołuch, Grzegorz Grzegorski, Mikołaj Podzielny, Kacper Maciejczak, Michał Witek, Przemysław Dwojak, Patryk Skalski.
FC KAŁKÓW: Daniel Styczyński, Sławomir Orczyk, Rafał Orczyk, Karol Dziekan, Krystian Orczyk, Krystian Bado, Dawid Płatek, Dawid Strzelec.
FKS ŁAZY STARACHOWICE: Mariusz Ostatek, Piotr Mikosza, Damian Dobrucki, Adam Szyma, Wojciech Kiełek, Bartosz Sikora, Sebastian Pisarek, Konrad Rymarczyk, Karol Maciąg, Mateusz Małek.
NAGRODY INDYWIDUALNE
Król strzelców: Mirosław Kalista (Atletico, 16 bramek). MVP turnieju (najbardziej wartościowy zawodnik): Grzegorz Grzegorski (Meritum). Najlepszy bramkarz: Kamil Marcula (Atletico). Najlepsi obrońcy: Norbert Drożdżał (Atletico), Łukasz Gołuch (Meritum). Najlepsi pomocnicy: Michał Zieja (Atletico), Kacper Maciejczak (Meritum). Najlepsi napastnicy: Michał Wojton (Atletico), Krystian Bado (FC Kałków).
Nagroda Fair Play: juniorzy Arki Pawłów. Nagroda specjalna (za pomoc w organizacji turnieju): FKS Łazy Starachowice.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.