„Praksja” – wsparcie, pomoc, rozwój

Tworzą miejsce przyjazne, wspomagające pokonywanie ograniczeń, wynikających z zaburzeń rozwojowych i uwarunkowań środowiskowych. Cieszą się zaufaniem rodziców, mogących znaleźć u nich rzetelną i fachową pomoc. Poprzez swoją pracę efektywnie wspomagają wszechstronny rozwój dzieci, młodzieży, a także osób dorosłych – Centrum Terapii i Wspierania Rozwoju „Praksja” w Starachowicach niedawno obchodziło pierwszą rocznicę powstania!

Centrum Terapii i Wspierania Rozwoju „Praksja” w Starachowicach zostało założone przez dwoje młodych ludzi, którzy dzięki zdobytej i ciągle pogłębianej wiedzy, chcą pomagać poprzez terapię i zajęcia grupowe oraz indywidualne.

  • Od ponad roku w Starachowicach prowadzimy Centrum Terapii i Wspierania Rozwoju „Praksja”- mówi Konrad Mazur, pedagog, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju, certyfikowany Trener Umiejętności Społecznych, certyfikowany Terapeuta Ręki i Zaburzeń Motoryki Małej I i II stopnia.

Bogata oferta zajęć

To pierwsze takie miejsce w powiecie starachowickim, oferujące pomoc dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym. – Prowadzimy zarówno terapię grupową jak i indywidualną. Oferujemy warsztaty i konsultacje dla rodziców. Nasza główna oferta skierowana jest do osób z zaburzeniami zachowania, ADHD, spektrum autyzmu, zaburzeniami emocjonalnymi jak również z zaburzeniami integracji sensorycznej.

  • Oferujemy zajęcia z integracji sensorycznej i terapię umiejętności społecznych – mówi Małgorzata Serwicka, pedagog specjalny, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju, certyfikowany terapeuta Integracji Sensorycznej, certyfikowany Trener Umiejętności Społecznych. – W naszej ofercie jest także tzw. terapia ręki, czyli rodzaj zajęć skierowanych do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, u których zauważono obniżoną sprawność manualną. Prowadzimy zajęcia z arteterapii, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, rewalidację terapię jedzenia. Ta ostatnia przeznaczona jest dla dzieci mających problemy z jedzeniem, które jedzą wybiórczo tylko niektóre produkty, odrzucają np. owoce, warzywa.

Specjalizujemy się także w terapii neurotaktylnej, która polega na stymulacji dotyku. Pracujemy na receptorach, można tą terapię przybliżyć do masażu. Ten typ zajęć skierowany jest do dzieci, które mają problemy z wkładaniem nowych ubrań, jedzeniem nowych produktów. Oswajamy ciało poprzez dotyk – opowiadają.

Przyjazna, bezpieczna atmosfera

W prowadzonej terapii pedagodzy stawiają na zbudowanie z podopiecznym jak najlepszej relacji i zapewnienie maksymalnego poczucia bezpieczeństwa. – Dbamy o przejrzystą strukturę zajęć, dobrą zabawę, warunki pracy pozwalające na rozwój, edukację, skupienie i relaks. Kładziemy nacisk na współpracę z rodzicami. Rodzice często nie wiedzą gdzie się udać, gdzie prosić o pomoc. Jesteśmy po to by ich wspomóc – mówią

Oprócz zajęć w Centrum „Praksja” pedagodzy prowadzą zajęcia w przedszkolu dla dzieci ze spektrum autyzmu. – Współpracujemy także z kielecką Wszechnicą Świętokrzyską, gdzie prowadzimy wykłady dla studentów na kierunku edukacja i rewalidacja osób ze spektrum autyzmu. Współtworzymy autorski program studiów podyplomowych na wyżej wymienionym kierunku – mówią.

Centrum zapewnia przyjazną i bezpieczną atmosferę oraz indywidualne podejście do problemów, które powierzają im osoby, które się do nich zgłaszają. – Organizujemy wystawy prac plastycznych naszych podopiecznych, które można było oglądać w bibliotece „Nad Skałą”, w bibliotece „Plastuś” i w Bibliotece Pedagogicznej. Na treningach umiejętności społecznych organizujemy wyjścia do miejsc, w których dzieci mają możliwość w praktyce zetknąć się z sytuacjami, z którymi mamy do czynienia w codziennym życiu i radzić sobie z emocjami. Prowadzimy „Teatr sobotni”, dzięki któremu dzieci trenują umiejętności poprzez różne scenki, pomagające im przełamać pewne bariery. Nasi podopieczni tworzą także własną gazetę pt. „Praksja”. Dzieci same wpadają na wspaniałe pomysły, które my wprowadzamy w życie.

Tu jesteśmy!

Centrum znajduje się na I piętrze pawilonu handlowego przy ul. Miodowej 10 w Starachowicach. Wejście po metalowych schodach znajdujących się na zewnątrz budynku.
Kontakt mailowy: [email protected]
Kontakt telefoniczny:
Małgorzata Serwicka  781-153-577
Konrad Mazur 794-122-047
www.centrumpraksja.pl
Facebook @Centrum-Terapii-i-Wspomagania-Rozwoju-Praksja

m

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Starachowickie środowisko piłkarskie w żałobie. W minioną niedzielę (21 lipca), w szpitalu, zmarł Kamil Pastuszka. Przez wiele lat był członkiem kolegium sędziów w Starachowicach. Miał 33 lata. - Odszedłeś zbyt wcześnie – żegnają go koledzy, m.in. za pośrednictwem portalu...
Niezachowanie należytej ostrożności, a co za tym idzie nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu – to dwie, najbardziej prawdopodobne przyczyny zdarzenia drogowego, jakie odnotowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. W niedzielne (21 lipca), deszczowe popołudnie na odcinku drogi wojewódzkiej nr 756,...
Tego dnia, z pewnością miło i sympatycznie nie będzie wspominał kierowca, który wybrał się w podróż jednośladem. W minioną sobotę (20 lipca), na skrzyżowaniu ulic: Południowej, Szermentowskiego, a także Świętokrzyskiej w Bodzentynie, mężczyzna uległ wpadkowi. Okoliczności zdarzenia wyjaśniali świętokrzyscy...
Wczoraj informowaliśmy o wielkim pożarze hałdy ze śmieciami w Fałkowie (powiat konecki). Dziś strażacy zlokalizowali pożar składowiska tak, że się nie powiększa. Załogi samochodów gaśniczych zmieniają się. Trwa walka z zarzewiami ognia, koparki rozgarniają pogorzelisko, a strażacy gaszą wodą....

Witamy na świecie

Tradycyjnie o poranku odwiedziliśmy starachowicki oddział "noworodkowy" i co nas niezmiernie ucieszyło, czekało na nas aż dziewięcioro ślicznych maluszków. Tym razem urodziło się sześć dziewczynek i trzech chłopców. Witamy na świecie maluchy!

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze