Co z maturami w naszym mieście?

Przedłużający się Ogólnopolski Strajk Nauczycieli budzi wśród rodziców i uczniów wiele kontrowersji… Pod znakiem zapytania stały egzaminy gimnazjalne, egzaminy ósmoklasisty, jednak przebiegły one bez większych zakłóceń. Ale od kilku dni w całej Polsce zawrzało na temat matur. Tutaj sytuacja jest bardziej skomplikowana. Aby matury mogły się odbyć, a uczniowie do nich przystąpić, potrzebna jest zatwierdzona klasyfikacja uczniów ostatnich klas szkół średnich. Ale jak ona miałaby się odbyć, skoro nauczyciele strajkują?

Zarząd Powiatu w Starachowicach z niepokojem obserwuje przedłużające się negocjacje pomiędzy związkami zawodowymi, reprezentującymi nauczycieli i Rządem RP w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Niepokój ten jest tym bardziej uzasadniony, że strajk w oświacie nakłada się na okres klasyfikacji uczniów ostatnich klas w szkołach kończących się egzaminem maturalnym.

Zarząd Powiatu na bieżąco monitoruje sytuację strajkową w podlegających szkołach i placówkach oświatowych. Z rozmów przeprowadzonych z dyrektorami szkół oraz przedstawicielami związków zawodowych wiemy, iż wszystkim stronom zależy na tym, aby uczniowie w jak najmniejszym stopniu zostali dotknięci niedogodnościami, które wiążą się z akcją strajkową w oświacie.

Informujemy, iż pomimo trwającego strajku w I LO, II LO i ZSZ nr 1 wspomnianą wcześniej klasyfikację uczniów ostatnich klas już przeprowadzono. W ZSZ nr 2, ZSZ nr 3 i III LO zatwierdzenie klasyfikacji zaplanowano na 24.04.2019 r. Wszystkie ww. klasyfikacyjne posiedzenia rad pedagogicznych odbędą się przed graniczną datą 26.04.2019 r., wskazaną jako termin zakończenia klasyfikacji.

foto. archiwum

kao

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Piracki bilans lipcowego weekendu. Prawa jazdy do depozytu

Siedmiu kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h, troje nietrzeźwych kierujących oraz jedna kierująca bez uprawnień - to bilans wykroczeń, a także...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze