Nasza Miss i nasz Mister

Kacper Suski ze Starachowic został Misterem Województwa Świętokrzyskiego, a Julita Świątek z Tarczka, w gm. Pawłów otrzymała tytuł III Wicemiss Nastolatek Województwa Świętokrzyskiego. Dziś opowiadają o swoich wrażeniach z konkursu.

Wybory Miss i Mistera Województwa Świętokrzyskiego 2019 – Gala Finałowa odbyły się w niedzielę, 9 czerwca w Kieleckim Centrum Kultury. Tytuł Miss zdobyła Karolina Skowerska z Kielc, Miss Nastolatek – Julia Iwan z Kielc, a Misterem został Kacper Suski ze Starachowic. Ponadto Kacper otrzymał również tytuł Mistera Publiczności.

W konkursie piękności sukces odniosła również Julita Świątek z miejscowości Tarczek w gm. Pawłów. Została ona trzecią Wicemiss Nastolatek Województwa Świętokrzyskiego.

W finale Miss Nastolatek znalazła się Julia Pryciak ze Starachowic, a tytuł II Wicemiss Województwa Świętokrzyskiego 2019 otrzymała Aleksandra Żłobecka ze Skarżyska-Kamiennej.

***

Mister z czerwonym paskiem!

18-letni Kacper Suski uczy się w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach.  Kształci się na kierunku Technika Organizacji Reklamy. Bieżący rok szkolny zakończy wzorowo. Średnia ocen wynosząca 5,40 pozwoliła na uzyskanie świadectwa z czerwonym paskiem!

Był najmłodszym uczestnikiem rywalizacji o tytuł Mistera. Jak trafił do konkursu? – W sumie wyszło to bardzo spontanicznie. Zobaczyłem wydarzenie na Facebooku i powiedziałem do siebie: „A może by tak spróbować…?” Dodatkowo zawsze lubiłem wyzwania i pewnego rodzaju rywalizację, co jeszcze bardziej zachęciło mnie do wysłania zgłoszenia – opowiada.

W konkursie na Mistera wziął udział po raz pierwszy. – Aby wziąć udział w rywalizacji nie trzeba było spełniać jakiś ściśle określonych warunków. Osobiście uważam, że ciężka praca na siłowni i na próbach przygotowawczych była kluczowa. Warto wspomnieć o fakcie, że panowanie nad stresem i sposobem wypowiedzi jest dodatkowym atutem. Na pewno trzeba zadbać o wygląd (cera, fryzura, sylwetka, paznokcie, zarost), niektóre z nich to wręcz drobnostki, ale właśnie te drobnostki dają przewagę wśród konkurencji. Przygotowanie psychiczne też jest bardzo ważne, trzeba ułożyć sobie w głowie, że nie można się stresować i co powiedzieć będąc na scenie.

Pytany o wrażenia z konkursu odpowiada: –  Bardzo mi się podobało! Niesamowite emocje! Jednak największym atutem konkursu są ludzie, powtarzam to setny raz i będę powtarzał dalej! Osoby, które poznałem przez okres trwania konkursu są po prostu niesamowite. Chciałbym podziękować wszystkim, z którymi współpracowałem, nie tylko organizatorom i osobom startującym. Wszystkim! Często zapominamy, że są osoby, które nie były pokazane na scenie, a zrobiły kawał dobrej roboty. Wszystkie panie i panowie, którzy zajmowali się makijażem, fryzurami, ubraniami, choreografią czy nawet oświetleniem i dźwiękiem! Im wszystkim jeszcze raz dziękuję! Podczas Gali Finałowej Kacprowi kibicowali najbliżsi. – Wszystkim jestem bardzo wdzięczny, nie spodziewałem się, aż takiego wsparcia. Najbardziej w pamięci utkwił mi moment, w którym się przedstawiłem. Wspaniały doping widowni był dla mnie najpiękniejszą chwilą z całej gali. Stres był tuż przed wyjściem na scenę, potem było już z górkiMłody mężczyzna ma bardzo ambitne plany na przyszłość. – Moim zdaniem, aby coś osiągnąć, trzeba zawiesić poprzeczkę na najwyższym szczeblu. W wakacje będę robił kurs trenera personalnego, a od września mam zamiar pracować w siłowni Endorfina. Mój plan na siebie opiera się głównie na kursach, a mam ich zaplanowanych ok. 17. Bardzo lubię czytać, a oczytanie w jakiejś dziedzinie daje niesamowite efekty w pracy. Po szkole chcę studiować na AWF i psychologię. Jeśli chodzi o pracę modela to na pewno nie będzie ona moim głównym źródłem zarobków, gdyż moje serce zostało zdobyte przez sport, a w życiu trzeba robić to co się kocha! Modeling będzie traktowany przeze mnie jako zajęcie dodatkowe. Wyjścia na wybieg i sesje zdjęciowe to super zajęcia, których nie zamierzam porzucić – dodaje.

 ***

 Wszystko dopięte na ostatni guzik

Julita Świątek z Tarczka jest uczennicą III klasy Gimnazjum w Bodzentynie. Ma 16 lat.  – Postanowiłam wziąć udział w konkursie, ponieważ bardzo interesuje się modelingiem – mówi Julita. – Ogłoszenie zobaczyłam w internecie i postanowiłam spróbować swoich sił. Już wcześniej wiele osób powtarzało mi, że mam cudowną urodę, więc postanowiłam zaryzykować. Pojechałam na casting i tym sposobem dostałam się do finału Miss Województwa Świętokrzyskiego. Nigdy wcześniej nie brałam udziału w konkursach piękności. Głównych wytycznych co do wzrostu, rozmiaru ubrania itp.  nie było, natomiast trzeba było mieścić się w przedziale wiekowym 14 – 18 lat – jeśli chodzi o wybory miss nastolatek oraz w 18 – 27 lat – wybory miss.

Jak przyznaje bardzo podobały jej się przygotowania do gali finałowej. – W każdą niedzielę odbywały się próby i nauka choreografii w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Atmosfera również była wspaniała. Ze wszystkimi uczestnikami bardzo się zaprzyjaźniłam. Przed gala finałowa nie czułam dużego stresu, przez to że wszystko było dopięte na ostatni guzik i nie było się czym stresować. W pamięci najbardziej utkwiły mi: nauka choreografii, podczas której uczyliśmy się wielu nowych układów i przy tym dobrze się bawiliśmy. Równie miło wspominam sesje zdjęciowe, które odbywały się na basenie w hotelu Uroczysko w Cedzynie i w Lodosferze Manufaktura Lodów w Kielcach. Od początku konkursu miałam duże wsparcie od mojej rodziny, przyjaciół, kolegów i koleżanek z klasy, których nie mogło zabraknąć na gali finałowej, Wielkie podziękowania również dla osób z uczniowskiego klubu sportowego Guliwer, którzy kibicowali mi podczas gali – mówi.

Julita swoją przyszłość chciałaby związać z modelingiem. – Chciałabym pracować jako fotomodelka w różnych kampaniach reklamowych, ale również spełniać się w swojej pasji jaką jest muzyka, czyli gra na pianinie, śpiewanie oraz przy okazji podróże.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Starachowickie środowisko piłkarskie w żałobie. W minioną niedzielę (21 lipca), w szpitalu, zmarł Kamil Pastuszka. Przez wiele lat był członkiem kolegium sędziów w Starachowicach. Miał 33 lata. - Odszedłeś zbyt wcześnie – żegnają go koledzy, m.in. za pośrednictwem portalu...
Niezachowanie należytej ostrożności, a co za tym idzie nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu – to dwie, najbardziej prawdopodobne przyczyny zdarzenia drogowego, jakie odnotowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. W niedzielne (21 lipca), deszczowe popołudnie na odcinku drogi wojewódzkiej nr 756,...
Tego dnia, z pewnością miło i sympatycznie nie będzie wspominał kierowca, który wybrał się w podróż jednośladem. W minioną sobotę (20 lipca), na skrzyżowaniu ulic: Południowej, Szermentowskiego, a także Świętokrzyskiej w Bodzentynie, mężczyzna uległ wpadkowi. Okoliczności zdarzenia wyjaśniali świętokrzyscy...
Wczoraj informowaliśmy o wielkim pożarze hałdy ze śmieciami w Fałkowie (powiat konecki). Dziś strażacy zlokalizowali pożar składowiska tak, że się nie powiększa. Załogi samochodów gaśniczych zmieniają się. Trwa walka z zarzewiami ognia, koparki rozgarniają pogorzelisko, a strażacy gaszą wodą....

Witamy na świecie

Tradycyjnie o poranku odwiedziliśmy starachowicki oddział "noworodkowy" i co nas niezmiernie ucieszyło, czekało na nas aż dziewięcioro ślicznych maluszków. Tym razem urodziło się sześć dziewczynek i trzech chłopców. Witamy na świecie maluchy!

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze