Nasz krajan w „Mam talent”

W telewizyjnym programie TVN „Mam talent” wystąpił nasz krajan Patryk Niekłań. Jego niesamowite akrobacje w kole zachwyciły jurorów a szczególnie znanego tancerza i choreografa Agustina Egurrole, który poprzez naciśnięcie złotego przycisku awansował akrobatę do finału.

O wysportowanym chłopaku z sąsiedztwa już nie raz pisaliśmy na naszych łamach. Zapowiadał się na świetnego koszykarza. Kontuzja stawu kolanowego zniweczyła te plany. Patryk Niekłań, absolwent katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach nie zaniechał sportowej kariery. W wieku 22 lat poszedł w trening siłowy. Całkowicie poświęcił się kulturystyce, pogłębianiu wiedzy z zakresu fizjologi, anatomii oraz żywienia. Ukończył dwa fakultety na AWF w Katowicach oraz studia podyplomowe z Dietetyki Sportowej. Pracował w największej siłowni w Polsce „Fitness fun” Katowice jako trener personalny i dietetyk. Współpracował z WILK Sport Team prowadząc wykłady z żywienia i suplementacji dla kadry Polski Juniorek i kadetek w piłce siatkowej oraz ekstraklasy siatkarek klubu PTSP Piła.

Przygoda z cyrkiem

Zderzenie z cyrkiem i sztuką cyrkową zaczęło się od treningu personalnego, dzięki któremu poznał swoją przyszłą żonę Annę Filipowską. To ona zaraziła go sceną i niekonwencjonalną sztuką teatralno-akrobatyczną.

  • Dzięki Ani rozpocząłem treningi z przyrządem Cyr Wheel oraz akrobację w powietrzu na jedwabnej szarfie zwanej aerial silk. To pozwoliło mi realizować niespełnione ambicje na zupełnie innym polu – mówi.

Nabyte umiejętności w zakresie sztuki cyrkowej zaowocowały kontraktem w Izraelu, gdzie Patryk razem z żoną miał okazję popisywać się na arenie cyrkowej z ludźmi z całego świata. Potem był Teatr w Niemczech, w jednym z największych parków rozrywki typu Disneyland w Europie zwanym Phantasialand w Bruhl, pokazy na statku wycieczkowym Costa Luminosa w różnych krajach Europy.

Swoje niebywałe zdolności akrobatyczno-cyrkowe Patryk zaprezentował przed publicznością telewizyjnego programu „Mam talent”. Jego pokaz akrobacji w kole zrobił niesamowite wrażenie na jurorach. Szczególnie zachwycił znanego tancerza i choreografa Agustina Egurrole, który poprzez naciśnięcie złotego przycisku (taki przywilej przysługuje każdemu z jurorów tylko raz) awansował akrobatę do finału.

  • Cenię sobie perfekcję, jak widzę, że coś jest robione bez błędu, z perfekcją, precyzją, dokładnością a pokaz Patryka właśnie taki był – mówił A. Egurrola. – Trzymał w napięciu od początku do końca. Patryk jest absolutnym mistrzem, nie mogę się doczekać tego, co pokaże  finale.

A powalczy tam o 300 tys. zł.

  • Trudno było mi uwierzyć w to, co się stało. Kiedy stałem na scenie a z góry leciały złote serpentyny, nie dochodziło do mnie to, co się wydarzyło. Dodało mi to na pewno wiary w to, co robię. Zawsze mam wątpliwości przed wyjściem na scenę. Nagrywam swoje treningi i po kilkanaście razy poprawiam każdy element i tak rzadko zdarza się, że jestem zadowolony w 100 proc., że zostało to wykonane tak, jak widzę to w mojej głowie – mówi nasz talent.

Teraz decyzja należy do telewidzów, którzy poprzez smsy zdecydują o wyłonieniu zwycięzcy.


Patryk Niekłań ma 30 lat. Pochodzi ze Starachowic, gdzie ukończył SP nr 9, Gimnazjum nr 3 oraz II LO. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

ewan

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Za niespełna dwa tygodnie od poniedziałku, 1.07 będzie można składać wnioski o przyznanie świadczenia 500+ na pierwsze dziecko. Kiedy i jakie wnioski będą przyjmowane? Od 1.07 świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na wszystkie dzieci, bez względu na dochody rodziny. Zgodnie z...
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi podała wstępne wyniki ostatnich wyników egzaminów gimnazjalnych. Jak poszło gimnazjalistom z powiatu starachowickiego i poszczególnych gmin z każdej części egzaminu?   Język angielski - poziom podstawowy średni wynik w punktach średni wynik w procentach liczba zdających gm. Brody 27,62 69,1 66 KRAJ - 68 - gm. Wąchock 26,94 67,3 64 gm. Starachowice 26,82 67,1 80 WOJEWÓDZTWO...

Podium należało do MiMu

Tancerze Szkoły Tańca MiM ze Starachowic kilkakrotnie stawali na podium podczas 46. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Białymstoku. Dwukrotnie zajęli pierwsze miejsca. 8 i 9 czerwca zespoły Szkoły Tańca MiM uczestniczyły w odbywającym się w Białymstoku 46 Międzynarodowym Festiwalu Tańca...
Do jakich przestępstw dochodzi na terenie gminy Wąchock? Jakie zdarzenia zgłaszają mieszkańcy za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń? W których sołectwach policja interweniuje najczęściej? Jak podaje starachowicka policja na terenie w gminy Wąchocku w ub. roku odnotowano 119 przestępstw. Policja interweniowała...
Niecodzienna interwencja z udziałem ratowników z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. W nocy z 15 na 16 czerwca, w jednym z prywatnych mieszkań przy ul. Górnej w Starachowicach pojawił się nieproszony gość. Kto to taki? Przez okno, do mieszkania dostał...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze