Komputery poleasingowe dla szkół bez vat-u!

Rozmaitośći

Od wielu już lat w szkołach odbywają się zajęcia z informatyki i technologii komputerowej. W szkole podstawowej są to zajęcia wprowadzające w świat wiedzy komputerowej, ale w szkole ponadgimnazjalnej często zajęcia z tych przedmiotów prowadzone są w wersji rozszerzonej i nierzadko maturzyści wybierają informatykę jako przedmiot egzaminu maturalnego.

 

Do nauki tego przedmiotu szkoły zobowiązane są przygotować pracownie komputerowe, co w większości szkół funkcjonuje. Jednak, to co było nowe i dobrej jakości 20 lat temu, dzisiaj w żaden sposób nie przystaje do rzeczywistości i rozwoju świata komputerowego. Problemy finansowe szkół znane są nie od dzisiaj, a MEN nie do końca pomaga te problemy rozwiązać.

 

Szkoły do nauczania potrzebują komputerów wysokiej klasy, a z taką ofertą do szkól wychodzą naprzeciw firmy zajmujące się sprzedażą sprzętu poleasingowego, liderem na rynku bez wątpienia jest https://www.mdmkomputery.pl/poleasingowe-komputery. Jest to w obecnym czasie rewelacyjne rozwiązanie dla jednostek oświatowych. Komputer poleasingowy może stać się znakomitym narzędziem do pracy z uczniem na każdym etapie edukacyjnym. Warto zaznaczyć, że w programie zajęć dodatkowych nawet przedszkola oferują kontakt z komputerem, oczywiście najczęściej w formie zabawowej.

 

Pracownie komputerowe w szkołach często jeszcze praktykują zajęcia, kiedy przy jednym stanowisku komputerowym zasiadają dwie osoby. Zakup komputerów w wersji poleasingowej na pewno jest rozwiązaniem na rozbudowę sieci pracowni i zagwarantowanie każdemu uczniowi samodzielnej pracy na komputerze. Daje to na pewno większą możliwość nauczania i samodzielnego wykonywania zadań przez ucznia. Ponadto wiemy, że uczniowie praktyczny egzamin maturalny z informatyki muszą zrealizować na komputerze, stąd wymóg, aby dostosować klasę komputerów do wymagań związanych z realizacją zadań nie tylko na egzaminie dojrzałości, ale w całym cyklu przygotowującym do niego.

 

Komputery poleasingowe to wysokiej jakości sprzęt używany, który pozwoli na realizację zadań o różnym stopniu zaawansowania. Ponadto wszystkie komputery poleasingowe są wyposażone między innymi w legalny system operacyjny Windows 10 PL. Zakup takiego sprzętu jest dobrym rozwiązaniem na zabezpieczenie potrzeb placówki oświatowej z połączeniem jej możliwości finansowych. Ponadto warto zaznaczyć, że sprzęt poleasingowy w niczym nie ustępuje temu nowemu, zakupionemu w specjalistycznych sklepach.

 

W szkołach, kiedy dzisiejszy system nauczania wymaga korelacji przedmiotów, realizuje się związki programowe informatyki z innymi przedmiotami, jak matematyka czy fizyka. Ponadto komputer wykorzystywany jest do nauczania każdego innego przedmiotu, a dobre oprogramowanie komputera poleasingowego zapewni możliwość realizacji zadań o wysokim stopniu zaawansowania.

 

Obecnie, kiedy szkoła nie może funkcjonować bez komputerów, zakup sprzętu poleasingowego zdaje się być rewelacyjnym rozwiązaniem. Do tego z pomocą dla szkół przychodzi ustawa o podatku od towarów i usług z dnia 11.03.2004r. (Dz. U. Nr 54 z 2004 r., poz.535 z późn. zm. Dz. U. Nr 90 z 2005r. poz.756) na podstawie art. 83 ust.1 pkt.26 w sprawie wykorzystania sprzętu komputerowego, do którego stosuje się stawkę podatku od towarów i usług w wysokości 0% oraz warunków jej stosowania, istnieje możliwość zakupu sprzętu poleasingowego z „0” VAT-em. Dotyczy to wszystkich placówek oświatowych, od przedszkola począwszy, na uczelniach wyższych kończąc, bez względu na to, czy dana jednostka funkcjonuje jako publiczna, czy niepubliczna. W przypadku zakupu z wykorzystaniem niższej opłaty VAT należy złożyć zamówienie na komputery poleasingowe oraz zaświadczenie ze strony organu prowadzącego, że zamówiony sprzęt będzie wykorzystywany wyłącznie w celach dydaktycznych i edukacyjnych.

 

Ważną informacją dla szkół jest to, że oferowany komputer poleasingowy na przykład w MDM Komputery to nie tylko marka, wysoka jakość, solidność, wydajność w pracy, ale również zabezpieczenie na przyszłość w postaci gwarancji na okres 12 miesięcy, co przekłada się na łatwe i szybkie dokonanie naprawy, bez ponoszenia z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów.

 

W trudnym okresie finansowym dla szkół warto zatem skorzystać z oferty sklepu internetowego, który proponuje szeroki wybór komputerów poleasingowych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.