Z dożywotnim zakazem prowadzenia. Alkohol zaszumiał mu w głowie?

W Sądzie Rejonowym w Starachowicach, wkrótce ze swojego zachowania będzie musiał tłumaczyć się mieszkaniec gminy Wąchock. Kilka dni temu, mężczyzna mając w organizmie ponad 3 promile, a na koncie dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, postanowił udać się w podróż. Na szczęście dla niego samego, jak i innych kierujących, na krótko.

W piątkowe (21 czerwca) popołudnie policjant będący w czasie wolnym od służby w miejscowości Marcinków, na terenie gminy Wąchock, zwrócił uwagę na kierującego peugeotem, który próbował odjechać spod sklepu.

  • Stróż prawa zauważył, że mężczyzna siedzący za kierownicą ma trudności z wykonaniem manewru cofania. Wygląd i zachowanie wywołało podejrzenia policjanta, który podbiegł do kierującego francuskim pojazdem i wyciągnął kluczyki czym uniemożliwił mu kontynuowanie jazdy – stwierdził st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji.

O zajściu, został poinformowany dyżurny starachowickiej KPP. Wezwano patrol. Przypuszczenia potwierdzili policjanci, którzy przebadali 38-latka, mieszkańca gminy Wąchock. Jak się okazało miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. – Mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 38-latek odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów – dodał rzecznik Kusiak.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Trzy lata temu pożary szalały na składowisku odpadów koło Starachowic. Dziś podobny dramat przeżywają mieszkańcy powiatu koneckiego. Zobacz relację reportera naszego wydawnictwa z miejsca dramatycznej akcji strażackiej.  21 lipca (niedziela), od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i...
Po raz drugi w historii, plac rekreacyjny obok krytej pływalni przy ul. Szkolnej w Starachowicach zamienił się w miejsce, gdzie niemal na każdym kroku można było spotkać fanów muzyki dance oraz disco. Starachowicka Gala Disco Polo okazała się strzałem...

Czy segregacja ma sens?

Przynajmniej trzy pojemniki na śmieci, różnokolorowe worki, skrupulatny podział odpadów zanim trafią na wysypisko. Wszystko dla naszego środowiska. Tylko jaki to ma sens, skoro już pod domem misterna robota idzie na marne i zbierany przez nas plastik, szkło czy...

Integracja przy grillu

Członkowie Stowarzyszenia "Niepełnosprawni plus" w Starachowicach spotkali się na dorocznym grillowaniu. Integracja przy kiełbasce odbywa się przy siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Majówka.  

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze