Wysoka cena nieprawidłowego manewru. Pogotowie zabrało ją do szpitala [ZDJĘCIA]

flash Gorące tematy Paragraf

Młoda kobieta trafiła do szpitala po tym, co wydarzyło się we wtorkowe (23 kwietnia), wczesne popołudnie. Jak dowiedział się TYGODNIK, w miejscowości Wzdół Rządowy, na terenie gminy Bodzentyn zderzyły się dwa auta. Okoliczności zdarzenia wyjaśniali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

  • Wstępnie zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek – powiedział oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach sierż.szt. Karol Macek. Ustalenia śledczych wskazują na to, że ok. godz. 14.36, 27-letni kierowca samochodu osobowego marki Renault poruszał się drogą podporządkowaną. – Mężczyzna najprawdopodobniej w wyniku niezachowania należytej ostrożności, a także nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu doprowadził do zderzenia z autem marki Mercedes. Do zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania z drogą wojewódzką W-751 – tłumaczył rzecznik Macek.

Uderzenie spowodowało, że obrażeń ciała doznała pasażerka renault. – 26-latka po udzieleniu jej pomocy ze strony ratowników medycznych, została przewieziona do szpitala. Obaj: zarówno 27-latek pochodzący z województwa wielkopolskiego, jak i 35-letni mieszkaniec gminy Nowa Słupia, który kierował mercedesem zostali poddani badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Byli trzeźwi – relacjonował oficer prasowy kieleckiej KMP.

Na miejscu pomocy poszkodowanej udzielali również strażacy, zarówno zawodowi z Kielc, jak i ochotnicy ze Wzdołu Rządowego oraz Bodzentyna. Strażacy odłączyli zasilanie w pojazdach oraz zneutralizowali wycieki.

fot. OSP Bodzentyn

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.