Uwaga! Kieszonkowcy, mieszkaniowi włamywacze i…

Do kierowców policjanci apelują o rozsądek, a pasażerom komunikacji zbiorowej zalecają szczególną ostrożność na dworcach kolejowych i autobusowych, gdzie mogą grasować kieszonkowcy.

Te policyjne ostrzeżenia, kierowane są przez „mundurowych” w związku z zapoczątkowanym świętem Bożego Ciała, długim czerwcowym, czterodniowym weekendem.

  • Zwiększony ruch turystyczny zwykle oznacza tłok w środkach komunikacji, na dworcach kolejowych i autobusowych. W każdym z tych miejsc, należy szczególnie uważać na kieszonkowców. Także uczestnicząc w imprezach plenerowych – piknikach, festynach, koncertach, bądź spędzając czas w miejscach rekreacji, gdzie przebywa dużo ludzi, warto sprawdzić czy torebka jest zamknięta, a portfel schowany do głębiej położonej przedniej kieszeni – doradzają policjanci.

Wybierając się na dłuższy wyjazd należy zabezpieczyć mieszkanie lub dom przed włamaniem, zamknąć dokładnie wszystkie drzwi i okna (włączyć alarm, jeśli taki w budynku jest), a także poprosić zaufanego sąsiada o zwrócenie uwagi na obce osoby. Nie należy pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów ani gotówki.

  • Przez te cztery dni, będziemy egzekwować od kie rowów, stosowanie się do ograniczeń prędkości, obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i używania fotelików do przewożenia dzieci. Eliminowani z ruchu będą kierujący w stanie po spożyciu alkoholu, a także pojazdy niesprawne technicznie – zapowiadają policjanci.

(Max.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Trzy lata temu pożary szalały na składowisku odpadów koło Starachowic. Dziś podobny dramat przeżywają mieszkańcy powiatu koneckiego. Zobacz relację reportera naszego wydawnictwa z miejsca dramatycznej akcji strażackiej.  21 lipca (niedziela), od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i...
Po raz drugi w historii, plac rekreacyjny obok krytej pływalni przy ul. Szkolnej w Starachowicach zamienił się w miejsce, gdzie niemal na każdym kroku można było spotkać fanów muzyki dance oraz disco. Starachowicka Gala Disco Polo okazała się strzałem...

Czy segregacja ma sens?

Przynajmniej trzy pojemniki na śmieci, różnokolorowe worki, skrupulatny podział odpadów zanim trafią na wysypisko. Wszystko dla naszego środowiska. Tylko jaki to ma sens, skoro już pod domem misterna robota idzie na marne i zbierany przez nas plastik, szkło czy...

Integracja przy grillu

Członkowie Stowarzyszenia "Niepełnosprawni plus" w Starachowicach spotkali się na dorocznym grillowaniu. Integracja przy kiełbasce odbywa się przy siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Majówka.  

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze