Świętokrzyska policja ostrzega: oszustka atakuje

flash Gorące tematy Paragraf

O tej sprawie głośno, zrobiło się w ostatnich dniach. Mieszkańcy gminy Bodzentyn, m.in. za pośrednictwem popularnego portalu społecznościowego poinformowali o pukającej od drzwi do drzwi kobiecie, która wyłudza pieniądze, a także kradnie oszczędności. Policja potwierdziła ten fakt.

Kilka dni temu, zarówno na łamach naszego portalu, jak i wydaniu papierowym TYGODNIK-a pisaliśmy o oszustwie, do którego doszło na terenie gminy Bodzentyn. Jedna z mieszkanek powiatu kieleckiego została okradziona z gotówki. W mieszkaniu seniorki, pojawiła się kobieta, która jak twierdziła posiada ponadprzeciętne umiejętności i moce. To dzięki jej zabiegom, seniorka miała być uzdrowiona. Historia okazała się nie mieć nic wspólnego z prawdą.

Jak się okazuje, podobnych przypadków, odnotowanych w okolicach Bodzentyna miało być więcej. Do kolejnego, mającego podobny scenariusz doszło w miejscowości Wzdół. Jak wynika z relacji mieszkańców, po wsi chodziła kobieta podając się za uzdrowicielkę. Jak działała? Wyciąga włosy z jajka i wypędza choroby z domu, przy okazji kradnie pieniądze i inne kosztowności. Mundurowi robią wszystko co w ich mocy, by sprawczyni została jak najszybciej zatrzymana.

  • Pamiętajmy o tym, by nie wpuszczać do mieszkania osób, których nie znamy. Zawsze jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości warto powiadomić członków rodziny lub policję – twierdzą świętokrzyscy funkcjonariusze. Policjanci ten apel kierują zwłaszcza do osób w podeszłym wieku.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.