Punkt z nielegalnymi automatami już namierzony. Posypią się gigantyczne kary?

Kolejny z punktów z nielegalnymi automatami do gier namierzony przez funkcjonariuszy starachowickiej Straży Miejskiej – dowiedział się TYGODNIK. Wszczęte zostały już działania operacyjne, mające na celu ustalenie okoliczności nielegalnego procederu.

Ten miał trwać od kilku dni. – Ze względu na dobro prowadzonego postępowania i czynności, jakie już zostały wykonane w tej sprawie, szczegółów na obecnym etapie nie chcemy zdradzać – powiedział w czwartek (8 listopada) komendant Straży Miejskiej w Starachowicach Waldemar Jakubowski. Punkt – jak wynika z dotychczasowych – nieoficjalnych jeszcze informacji był obserwowany przez funkcjonariuszy SM.

Warto przypomnieć, iż w myśl obowiązujących przepisów za nielegalną działalność związaną z grami na automatach grożą wysokie kary. Za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara pieniężna wynosi 100 tys. zł za każdy automat. Za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi również odpowiedzialność karna skarbowa, kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie (art. 107 § 1 ustawy KKS).

fot. Izba Administracji Skarbowej Kielce

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Piracki bilans lipcowego weekendu. Prawa jazdy do depozytu

Siedmiu kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h, troje nietrzeźwych kierujących oraz jedna kierująca bez uprawnień - to bilans wykroczeń, a także...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze