Czujne oko kamery

Paragraf

Poszukiwany przez mundurowych, 16-latek pochodzący z terenu województwa mazowieckiego zatrzymany na terenie Starachowic – dowiedział się TYGODNIK.

Młodzieniec, który miesiąc temu samodzielnie oddalił się z ośrodka wychowawczego w Warszawie został wypatrzony przez czuje oko operatora monitoringu miejskiego. Nastolatka strażnicy miejscy przekazali policji.

– Posiadaliśmy dokładny opis młodzieńca, którego udało się wypatrzeć na jednej z ulic miasta. Dzięki kamerom miejskiego monitoringu, byliśmy w stanie zawęzić obszar poszukiwań – relacjonuje działania funkcjonariuszy Waldemar Jakubowski, komendant Straży Miejskiej w Starachowicach. – Strażnicy patrolowali teren osiedla Skarpa. W trakcie rutynowych czynności udało się go namierzyć. Zadziałaliśmy szybko, bo zaledwie w ciągu godziny, 16-latek został zatrzymany, a następnie przekazany policji – dodaje komendant Jakubowski.

Historia chłopca, to kolejny przykład, jak ważna jest szybkość wymiany informacji pomiędzy interweniującym patrolem Straży Miejskiej, a dyżurnym obsługującym kamery miejskiego monitoringu wizyjnego. – Operator, jeśli jest w posiadaniu informacji o poszukiwanym, może stopniowo zawężać obszar poszukiwań. Plusem monitoringu jest to, że jedna kamera ma możliwość przekazywania obrazu drugiej. A nie jak było to do tej pory – podkreśla Jakubowski. – Na bieżąco analizujemy gdzie i w jakich miejscach kamery mogą zostać rozmieszczone. Oczywiście wspólnie z policją. Wszystko po to, by nie było takich sytuacji, że kamera obserwuje liście w parku – przyznaje nasz rozmówca.

Jeszcze nie tak dawno, właśnie dzięki pracy operatora monitoringu odnaleziono poszukiwanego mężczyznę. – Był chory na Alzheimera. Wsiadł do autobusu miejskiego, odjechał w niewiadomym kierunku i zaginął. Rodzina, która nie wiedziała gdzie ten pan się znajduje uruchomiła procedury poszukiwawcze. Znaliśmy jego dokładny opis. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie – zaznaczył szef SM.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.