Poważna skaza na wizerunku ratownika. Zarzuty potwierdziły się w sądzie

Doświadczenie w pracy, certyfikaty, udział w szkoleniach. Wszystko znalazło się na jednej szali, a na pozytywnym wizerunku pojawiła się poważna skaza. W Sądzie Rejonowym w Starachowicach zapadł wyrok w sprawie ratownika medycznego, któremu śledczy przedstawili poważne zarzuty. Oba dotyczące sfery obyczajowej i seksualnej.

Ratownik medyczny, który znalazł się na ławie oskarżonych, to człowiek z zawodowym doświadczeniem. Prowadzone przez śledczych postępowanie wykazało jednak, że doszło do przestępstwa. Akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Starachowicach, wnosiła kielecka Prokuratura Okręgowa. Sprawa, jak udało nam się ustalić, miała swój początek kilka miesięcy temu. Młodemu mężczyźnie przedstawione zostały dwa, poważne zarzuty.

Śledczy: utrwalał wizerunek

Jeden związany z art. 191a par. 1 Kodeksu Karnego (kto utrwala wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej, używając w tym celu wobec niej przemocy, groźby bezprawnej lub podstępu, albo wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej bez jej zgody rozpowszechnia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5). Drugi zarzut związany był z art. 202 par. 4a Kodeksu Karnego (kto przechowuje, posiada lub uzyskuje dostęp do treści pornograficznych z udziałem małoletniego, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5).

Młody mężczyzna zasiadł na ławie oskarżonych. Na początku lutego br. w Sądzie Rejonowym w Starachowicach zapadł wyrok. Ratownik został uznany za winnego i prawomocnie skazany.

  • Został uznany za winnego popełnienia obu czynów, które znalazły się w akcie oskarżenia. Wobec mężczyzny orzeczono łączną karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Orzeczono również grzywnę w wysokości 1,5 tys. zł – tłumaczy Marcin Kotulski, prezes Sądu Rejonowego. Sąd nie miał również wątpliwości co do popełnienia winy. Na ratownika nałożono dozór kuratora. Ma również obowiązujący przez 3 lata zakaz zajmowania wszelkich stanowisk i wykonywania działalności związanych z wychowaniem, edukacją i leczeniem małoletnich osób.
  • Oskarżony został zobowiązany ponadto do zapłacenia 10 tys. zł tytułem nawiązki dla poszkodowanej. Musiał również pokryć koszty sądowe, w wysokości 850 zł. Od wyroku nie było odwołania, a orzeczenie uprawomocniło się 12 lutego. Sąd orzekł ponadto o przepadku dowodów rzeczowych – poinformował Tomasz Durlej, rzecznik prasowy ds. cywilnych, gospodarczych, pracy i ubezpieczeń społecznych, rodzinnych kieleckiego Sądu Okręgowego

Zwolniony z pracy

O historii z jego udziałem, głośno stało się kilka dni temu. Mężczyzna został bowiem zwolniony z placówki, w której do niedawna świadczył pracę. Wtedy to zrodziły się pytania i domysły.

  • 26 kwietnia br. z ratownikiem medycznym została rozwiązana umowa cywilno-prawna – powiedziała w rozmowie z TYGODNIK-iem szefowa placówki medycznej. – To bardzo delikatna sprawa, która na pewno nie jest łatwa dla samego zainteresowanego – dodała. Jak tłumaczyła powodem, dla którego mężczyzna został zwolniony z pracy była utrata uprawnień do realizacji świadczeń zdrowotnych. – Umowa z ratownikiem medycznym była skonstruowana w taki sposób, że można było ją rozwiązać. To relacja na linii pracodawca – pracownik – podkreśliła. Szczegółów sprawy, ze zrozumiałych względów jednak nie zdradzała.

Jak udało nam się ustalić, jeden z poważnych zrzutów związany z rozpowszechnianiem wizerunku osoby nieletniej dotyczył zdarzenia popełnionego w połowie 2015 r. Przykra historia ujrzała światło dzienne dopiero po upływie 3 lat. – Z naszych informacji wynika, iż prokuratorskie postępowanie rozpoczęło się w 2018 r. – podkreślił prezes Kotulski.

 

2 KOMENTARZE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Piracki bilans lipcowego weekendu. Prawa jazdy do depozytu

Siedmiu kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h, troje nietrzeźwych kierujących oraz jedna kierująca bez uprawnień - to bilans wykroczeń, a także...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze