Porwana z przystanku, zgwałcona i postrzelona

Obok kobiety stojącej na przystanku autobusowym na terenie miasta podjechało osobowe audi. Jeden z dwóch mężczyzn z samochodu grożąc kobiecie przedmiotem przypominającym broń, zmusił ją by wsiadała do auta. Przewieźli ją do pobliskiego lasu i zgwałcili. Kobieta wykorzystała chwilową nieuwagę napastników zaczęła uciekać i wówczas została postrzelona.

Od 7 do 10 maja br., Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach już po raz 18 zorganizowała i przeprowadziła konkurs o miano najlepszego policjanta dochodzeniowo – śledczego, funkcjonariusza nadzorującego pracę dochodzeniowo – śledczą, policjanta operacyjnego oraz technika kryminalistyki. W zmaganiach udział wzięło 52 funkcjonariuszy, tworzących 13 drużyn, reprezentujących powiatowe komendy policji i komendę miejską policji w Kielcach.

Cztery akty

Test odbywał się w sali narad Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, im.mjr Jana Piwnika „Ponurego”.  25 zadań testowych rozwiązywali  funkcjonariusze dochodzeniowo-śledczy, policjanci nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą, a także operacyjni oraz technicy kryminalistyki. Następnie zmierzyli się z kazusem prawnym, podczas którego musieli opisać wszystkie czynności wykonywane na miejscu popełnienia przestępstwa oraz sporządzić z nich odpowiednią dokumentacje. Potem  wszyscy uczestnicy zawodów sprawdzali swoje umiejętności strzeleckie. 12 sztuk amunicji, należało załadować do dwóch magazynków. Podczas tej konkurencji policjanci musieli dobiec do swoich stanowisk pokonując 100 metrowy tor przeszkód. Należało celnie trafić do dwóch tarcz oddalonych o 15 i 20 metrów. Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Kielcach policjanci wykonywać oględziny na miejscu przestępstwa, co czy na wstępie przewidywał scenariusz ze zgwałconą i  postrzeloną kobietą.

Na podium

Na podsumowaniu konkursu w Sielpi finalistom gratulował insp. Paweł Dzierżak,  świętokrzyski komendanta wojewódzkiego Policji w Kielcach, Krzysztof Pijaj, zastępca Prokuratora Regionalnego w Krakowie, Dariusz Dryjas, prokurator okręgowy w Kielcach, nadkom. Piotr Janik dyrektor Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji oraz Ryszard Skrzątek wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego.

W zawodach bardzo dobrze zaprezentował się podkom. Sławomir Skoczylas z KPP ze Starachowic, który w kategorii „policjant nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą” zajął 3 miejsce. W klasyfikacji drużynowej nasi reprezentanci nie znaleźli się w pierwszej trójce, ale każdy z etap konkursu był znakomitą  okazją sprawdzania swojej wiedzy i umiejętności. Podczas oględzin  policjanci przez kilka godzin poszukiwali najdrobniejszych śladów kryminalistycznych, by rozwiązać sprawę porwania kobiety, która została zgwałcona oraz postrzelona. Jak zakładał  scenariusz zawodów, w finale sprawców brutalnego gwałtu, napadu ujęto.

Najlepszymi policjantami w osiemnastej edycji zawodów okazali się być:

W kategorii policjant dochodzeniowo-śledczy:

 1. asp. Katarzyna Ślusarska z KMP w Kielcach
 2. st. asp. Agata Kwiecień-Godzwon z KPP w Staszowie
 3. sierż. szt. Piotr Kuk z KPP w Pińczowie

W kategorii policjant nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą:

 1. nadkom. Grzegorz Lotko z KMP w Kielcach
 2. asp. szt. Robert Wojtala z KPP w Pińczowie
  3. podkom. Sławomir Skoczylas z KPP w Starachowicach

W kategorii policjant operacyjno-rozpoznawczy:

 1. miejsce zajął policjant z KMP w Kielcach
 2. miejsce zajął policjant z KPP w Staszowie
 3. miejsce zajął policjant z KPP w Pińczowie

W kategorii technik kryminalistyki:

 1. Asp. szt. Rafał Stawiarski z KPP w Busku-Zdroju
 2. mł. asp. Konrad Borowski z KMP w Kielcach
 3. mł. asp. Adam Kowalski z KPP w Kazimierzy Wielkiej

W kategorii drużynowej najlepszymi okazali się policjanci z:

 1. Komendy Miejskiej Policji w Kielcach
 2. Komendy Powiatowej Policji w  Staszowie
 3. Komendy Powiatowej Policji w  Pińczowie

Uczestnicy na podsumowaniu konkursu w Sielpi

Marian Klusek

Źródło i foto: KWP w Kielcach

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Trzy lata temu pożary szalały na składowisku odpadów koło Starachowic. Dziś podobny dramat przeżywają mieszkańcy powiatu koneckiego. Zobacz relację reportera naszego wydawnictwa z miejsca dramatycznej akcji strażackiej.  21 lipca (niedziela), od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i...
Po raz drugi w historii, plac rekreacyjny obok krytej pływalni przy ul. Szkolnej w Starachowicach zamienił się w miejsce, gdzie niemal na każdym kroku można było spotkać fanów muzyki dance oraz disco. Starachowicka Gala Disco Polo okazała się strzałem...

Czy segregacja ma sens?

Przynajmniej trzy pojemniki na śmieci, różnokolorowe worki, skrupulatny podział odpadów zanim trafią na wysypisko. Wszystko dla naszego środowiska. Tylko jaki to ma sens, skoro już pod domem misterna robota idzie na marne i zbierany przez nas plastik, szkło czy...

Integracja przy grillu

Członkowie Stowarzyszenia "Niepełnosprawni plus" w Starachowicach spotkali się na dorocznym grillowaniu. Integracja przy kiełbasce odbywa się przy siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Majówka.  

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze