Szok! Podejrzany o zabójstwo próbował uciekać z policyjnego konwoju

Mimo, iż miał niewielkie szanse na powodzenie swojej misji, podjął próbę. Próbę, jak się później okazało, nieskuteczną. Mężczyzna podejrzany o zabójstwo, którego miał dokonać na terenie powiatu starachowickiego, zamierzał uciec z policyjnego konwoju.

od koniec minionego tygodnia, kielecka Prokuratura Okręgowa skierowała do sądu akt oskarżenia w jego sprawie. Oprócz niego, na ławie oskarżonych zasiądzie jeszcze jedna osoba. Pusty grobowiec, zdjęcie i widniejący na tablicy napis „zginął w nieznanym miejscu”. Okrutną zbrodnią pochodzącego z Suchedniowa maturzysty, przed laty interesowało się wielu mieszkańców naszego regionu. Zarówno żywego jak i martwego, do dziś nie udało się odnaleźć, a w pamięci jego najbliższych pozostał smutek, żal i wspomnienia, które nigdy nie zaginą. Przed wymiarem sprawiedliwości odpowiadali dwaj, zatrzymani przez śledczych mężczyźni. Sąd na podstawie poszlak skazał ich na 25 lat pozbawienia wolności, a także dożywocie. Obaj trafili za kraty.

Wspólny mianownik

Czy taki sam los podzielą dwaj mężczyźni, którzy jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych, mają bezpośredni związek z tragedią, jaka wydarzyła się ponad 2 lata temu, na terenie powiatu starachowickiego? O sprawie zarówno na łamach TYGODNIK-a, jak i naszego portalu pisaliśmy nie raz. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kam. przyjęli zawiadomienie o zaginięciu 28-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna po raz ostatni żywy miał być widziany 15 kwietnia 2017 r. Tego dnia ubrany w czarną kurtkę z kapturem, szare spodnie dresowe, szare buty sportowe z niebieskim paskiem, wyszedł z domu. Nie powrócił do niego do dziś.

Prowadzone przez wiele miesięcy poszukiwania m.in. na terenie zbiornika Rejów w Skarżysku i zalewie w Mostkach, w gminie Suchedniów, niestety, nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Ciała mężczyzny nie odnaleziono.

  • Uzyskaliśmy wiele informacji na ten temat, jednak nadal nie wiemy, gdzie ono się znajduje, lub gdzie może się znajdować – powiedział Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach, która przejęła śledztwo od kolegów ze Skarżyska. Ustalenia stróżów prawa wskazują na to, że związek z zaginięciem skarżyszczanina mają dwaj mężczyźni. Obaj zostali zatrzymani przez mundurowych. Przedstawiono im poważne zarzuty: pobicia, a także zabójstwa. Zostali tymczasowo aresztowani.
  • Do dziś zarzuty nie zmieniły się. Pod koniec tygodnia, do Sądu Okręgowego w Kielcach skierowany został akt oskarżenia w tej sprawie. Jak wiele na to wskazuje, będzie ona rozpatrywana w kieleckim Sądzie – mówił rzecznik Prokopowicz. Z akt prokuratorskiego postępowania wynika, iż 28-latek w kwietniu 2017 r. był uczestnikiem imprezy, w której mieli wziąć udział późniejsi podejrzani.

Jak relacjonowała matka zaginionego, mężczyzna wrócił do domu, miał rozmawiać jeszcze z kimś przez telefon. Po pewnym czasie, w pomieszczeniu gdzie przebywał światło zgasło, a klucz się przekręcił. Kobieta sądziła, że syn poszedł spać. Wówczas miała z nim ostatni kontakt.

W Rzeszowie pod kluczem

  • Śledztwo, które zakończyliśmy aktem oskarżenia miało charakter poszlakowy. Wbrew powszechnej opinii, że w przypadku każdego zabójstwa w Polsce musi być ciało. Kluczowy w tej sprawie, będzie nierozerwalny łańcuch poszlak – powiedział rzecznik Prokopowicz. Podejrzani, a dziś już oskarżeni mężczyźni nadal stoją przy swoim stanowisku. Obaj nie przyznają się do popełnienia przestępstwa. O tym, jak było naprawdę być może zechcą opowiedzieć już przed sądem.

Pewne jest jedno. Oskarżony o zabójstwo mężczyzna, najwidoczniej nie mógł pogodzić się z tym, że przebywa za kratami. Jak poinformowała kielecka Prokuratura Okręgowa, podjął drugą próbę ucieczki. Tym razem chciał uwolnić się z rąk pilnujących go policjantów. Do zdarzenia doszło w trakcie konwoju.

  • Został doprowadzony do jednego z sądów, do innej sprawy. Zamierzał uwolnić się. Próba, jak się okazało była nieudana – tłumaczył prok. Prokopowicz. Osadzonego uznano za szczególnie niebezpiecznego. Mężczyzna, jak udało nam się ustalić, został przewieziony do placówki penitencjarnej w Rzeszowie, gdzie przebywa do dziś.

Jak się okazuje to nie jego pierwsza próba ucieczki. Kilka miesięcy temu, kiedy zatrzymano go po raz pierwszy, został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Skarżysku-Kam. Zamierzał wówczas wykorzystać do tego nadarzającą się okazję i zbiec z budynku. Wolnością nie nacieszył się jednak zbyt długo. Mundurowi obezwładnili go.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Chcesz się dobrze bawić w miłej atmosferze? Najbliższy weekend 29 i 30 czerwca zaplanuj w Wąchocku! W te dni odbędzie się będzie tam Zjazd Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Kieleckiej oraz 23. Turniej Sołtysów! Zjazd sołtysów rozpocznie się o godz. 10.00 w...
We wtorek (25 czerwca), przez biegłego z zakresu patomorfologii ma zostać przeprowadzona sekcja szczątek ludzkich zwłok, które odnaleziono w Kamiennej, na terenie Dziurowa. Śledczy zastanawiają się czy, badanie przybliży ich do dotychczasowej wersji tragedii. Fragmenty ludzkich zwłok, o czym informowaliśmy...
W czwartek, 4 lipca w godz. 9.00 - 12.30, w specjalnym krwiobusie należącym do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, będzie można oddać krew. Akcję honorowego oddawania krwi organizuje Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Bus będzie czekał...
Dwa uszkodzone pojazdy - to bilans przykrego zdarzenia, jakie starachowiccy policjanci odnotowali we wtorkowe (24 czerwca) popołudnie.  Po godz. 15, w rejonie skrzyżowania ul. Bankowej oraz Pileckiego w Starachowicach zderzyły sìę skoda octavia, a także volkswagen. Na miejscu pracują ratownicy z...

Pokonaj cukrzycę

W czwartek, 27 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą - chorobą późno rozpoznawaną, ponieważ na początku nie daje objawów i nie boli. Tymczasem osób cierpiących na to schorzenie przybywa – szacuje się, że w Polsce jest już...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze