Po śmiertelnym pożarze w gminie Brody. Cichy zabójca w roli głównej

Śmiertelnie niebezpieczny czad odegrał najprawdopodobniej główną rolę, w tragicznym zdarzeniu do jakiego doszło w minioną sobotę (6 października) – poinformował zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Życia 83-letniej mieszkanki Młynka, w gminie Brody, nie udało się uratować. Na miejscu zdarzenia, do późnych godzin pracował m.in. biegły z zakresu pożarnictwa.

Ok. godz. 19, do domu 83-latki przyszedł jej wnuczek. W momencie kiedy otworzył drzwi z mieszkania, w którym było silne zadymienie, buchnęły płomienie. Kobieta została wyniesiona na zewnątrz. Była nieprzytomna. Rezultatu nie przyniosła, podjęta przez ratowników medycznych oraz lekarza zespołu ratownictwa medycznego, akcja reanimacyjna.

Z nieoficjalnych informacji wynika, iż przyczyną pożaru, mogła być wrzucona do kosza na śmieci, niedopalona zapałka. Najpierw ogień pojawił się w koszu, a następnie przeniósł na elementy wyposażenia kuchni. – Dokładną przyczynę ma określić biegły z zakresu pożarnictwa, który na potrzeby organów ścigania przygotowywać będzie opinię w tej sprawie – zaznaczył Marcin Nyga, oficer prasowy KP PSP.

W niedzielę zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, poinformował, że śmierć 83-latki nastąpiła najprawdopodobniej w skutek zatrucia tlenkiem węgla.

fot. KP PSP Starachowice

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Trzy lata temu pożary szalały na składowisku odpadów koło Starachowic. Dziś podobny dramat przeżywają mieszkańcy powiatu koneckiego. Zobacz relację reportera naszego wydawnictwa z miejsca dramatycznej akcji strażackiej.  21 lipca (niedziela), od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i...
Po raz drugi w historii, plac rekreacyjny obok krytej pływalni przy ul. Szkolnej w Starachowicach zamienił się w miejsce, gdzie niemal na każdym kroku można było spotkać fanów muzyki dance oraz disco. Starachowicka Gala Disco Polo okazała się strzałem...

Czy segregacja ma sens?

Przynajmniej trzy pojemniki na śmieci, różnokolorowe worki, skrupulatny podział odpadów zanim trafią na wysypisko. Wszystko dla naszego środowiska. Tylko jaki to ma sens, skoro już pod domem misterna robota idzie na marne i zbierany przez nas plastik, szkło czy...

Integracja przy grillu

Członkowie Stowarzyszenia "Niepełnosprawni plus" w Starachowicach spotkali się na dorocznym grillowaniu. Integracja przy kiełbasce odbywa się przy siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Majówka.  

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze