Po wypadku. Motocyklista w poważnym stanie [ZDJĘCIA]

Niezachowanie należytej ostrożności, a co za tym idzie wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było najbardziej prawdopodobną przyczyną przykrego zdarzenia, do jakiego doszło w poniedziałek (24 czerwca). Jak poinformował st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji, w Wąchocku zderzyły się dwa pojazdy: osobowy, a także motocykl.

Do zdarzenia doszło na odcinku drogi krajowej nr 42, w Wąchocku. Wstępne ustalenia śledczych wskazują na to, że sprawczynią zdarzenia była kobieta, siedząca za kierownicą samochodu osobowego marki BMW. Wiadomość dotarła do służb ratunkowych, ok. godz. 16.07.

  • Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu stróżów prawa wynika, iż 50-latka wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z kierującym motocyklem marki Yamaha – tłumaczył st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. 36-latek doznał poważnych obrażeń ciała. – W związku ze zdarzeniem motocyklista został przewieziony do szpitala. Trafił na oddział intensywnej opieki medycznej – dodał rzecznik.

Jak udało nam się dowiedzieć, jeszcze wczoraj stan poszkodowanego 36-latka, lekarze specjaliści określali jako ciężki. – Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek. Wyjaśniamy okoliczności, tego co wydarzyło się na jezdni – zaznaczył st.sierż. Kusiak. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wskazuje na to, że mężczyzna jechał od Wąchocka, w kierunku Wielkiej Wsi.

Przez ponad 2 godziny, odcinek drogi krajowej nr 42, Starachowice-Skarżysko-Kam. przez kilka godzin był zablokowany. Policjanci kierowali na objazdy. W działaniach udział brała także straż pożarna.

fot. OSP Wielka Wieś, KP PSP Starachowice

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Trzy lata temu pożary szalały na składowisku odpadów koło Starachowic. Dziś podobny dramat przeżywają mieszkańcy powiatu koneckiego. Zobacz relację reportera naszego wydawnictwa z miejsca dramatycznej akcji strażackiej.  21 lipca (niedziela), od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i...
Po raz drugi w historii, plac rekreacyjny obok krytej pływalni przy ul. Szkolnej w Starachowicach zamienił się w miejsce, gdzie niemal na każdym kroku można było spotkać fanów muzyki dance oraz disco. Starachowicka Gala Disco Polo okazała się strzałem...

Czy segregacja ma sens?

Przynajmniej trzy pojemniki na śmieci, różnokolorowe worki, skrupulatny podział odpadów zanim trafią na wysypisko. Wszystko dla naszego środowiska. Tylko jaki to ma sens, skoro już pod domem misterna robota idzie na marne i zbierany przez nas plastik, szkło czy...

Integracja przy grillu

Członkowie Stowarzyszenia "Niepełnosprawni plus" w Starachowicach spotkali się na dorocznym grillowaniu. Integracja przy kiełbasce odbywa się przy siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Majówka.  

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze