Po głosowaniu „na dwa tablety”. Jest decyzja starachowickiej policji

flash Gorące tematy Paragraf

Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach nie będzie wykonywać czynności związanych z prokuratorskim postępowaniem – ustalił TYGODNIK. Starachowiccy funkcjonariusze skierowali pismo do Komendy Wojewódzkiej w Kielcach, z prośbą o wyłączenie się. Sprawa dotyczy głosowania, do jakiego doszło podczas sesji Rady Powiatu.

Głosowanie i sposób w jaki tego dokonano, nie umknęło uwadze radnej Prawa i Sprawiedliwości Agnieszce Kuś. To ona, jako pierwsza zwróciła uwagę na zachowanie przewodniczącej Rady Powiatu Bożeny Wrony. Zdaniem radnej, przewodnicząca postąpiła niezgodnie z prawem, oddając głos za nieobecnego na sali radnego Jana Pochecia. Warto dodać, że głosowanie odbywało się za pośrednictwem tabletów.

Następnego dnia, po sesji do Prokuratury Rejonowej w Starachowicach wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Śledczy z miasta nad Kamienną wyłączyli się jednak z prowadzenia postępowania. Podobnie postąpiła Komenda Powiatowa Policji.

  • Decyzją Komendy Wojewódzkiej, czynności w tej sprawie realizować będzie KPP Ostrowiec. Na chwilę obecną kompletowany jest materiał dowodowy w sprawie. Po zapoznaniu się z nim, prokurator podejmie ostateczną decyzję co do losów postępowania – powiedział Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

fot. Prokuratura Okręgowa Kielce

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.