PILNE: pożar na ul. Zakładowej w Starachowicach

Cztery zastępy ze starachowickiej jednostki ratowniczo-gaśniczej, brały udział w przeprowadzonej, w czwartek (8 listopada) przed godz. 15 akcji. Pożar zauważono na jednym z balkonów, w bloku przy ul. Zakładowej.

Zagrożenie ratownikom udało się błyskawicznie opanować. Jak się okazało, na balkonie zapaliły się przedmioty tam pozostawione. Wśród nich poduszka.

  • W działaniach brały udział 4 zastępy, łącznie 13 strażaków – poinformował asp. Tomasz Klich, dyżurny operacyjny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wstępnie przypuszcza się, że pożar powstał w wyniku niedopalonego papierosa, pozostawionego na balkonie. – W mieszkaniu nie było właściciela – tłumaczył asp. Klich. Ogień zauważyli mieszkańcy osiedla Wzgórze.

 

1 KOMENTARZ

  1. Nie podano dokładnie gdzie był pożar, ale na ul. Zakładowej stoją 10-cio piętrowe „wieżowce”. Z pozoru mały pożar stwarzał duże zagrożenie dla wielu mieszkańców. Brawo Strażacy za sprawną akcję.. Na Was można zawsze polegać !.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Z cmentarza na scenę

Planowana budowa sceny na terenie Szlakowiska w Starachowicach będzie kosztowała więcej niż pierwotnie zakładano. Wydatki na ten cel zwiększono o prawie 12 tys. zł w celu wykonania barierek BHP zgodnie z opinią inspektora, jak również asfaltowania terenu w związku...

Komisja sprawdzi wniosek

Rada Miejska w Starachowicach powołała komisję doraźną do sprawdzenia zgodności wniosku mieszkańców o przeprowadzenie referendum. Zgodności wniosku z przepisami prawa przypatrzą się radni: Monika Nowak, Mariusz Konarski, Marcin Sowula, Włodzimierz Orkisz. Przypomnijmy, inicjatywa referendalna dotycząca budowy instalacji odzysku energii w...
Trwają prace przy fontannie w ciągu drogi Al. Armii Krajowej w Starachowicach. Mieszkańcy pytają, co i kto tam robi? - Zryta ziemia, kostka brukowa, co tam powstanie? - dopytują. Jak udało nam się ustalić inwestycja realizowana jest na zlecenie gminy Starachowice....

Butelkomat już działa

Jedna butelka czy puszka to jeden punkt a to równowartość 10 groszy, które można wymienić na bilet MZK lub do kina miejskiego. Tak wyglądają ogólne zasady działania automatu do skupu butelek plastikowych, który stoi w Urzędzie Miejskim w Starachowicach (ul....
W aktualnym wydaniu TYGODNIKA STARACHOWICKIEGO znajdziesz specjalny, bezpłatny wakacyjny dodatek "Starachowickie LATO 2019". Mnóstwo przydatnych informacji i ofert! Warto mieć to wydanie, by najlepiej wykorzystać wakacje w mieście i okolicy. Zapraszamy do kiosków i sklepów.

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze