Dramat w Młynku. Nie żyje mieszkanka gminy Brody

Od tragedii rozpoczął się sobotni (6 października) wieczór. W jednym z prywatnych domów przy ul. Warszawskiej w miejscowości Młynek, w powiecie starachowickim wybuchł pożar. W mieszkaniu, jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych, przebywała kobieta. Pomimo prowadzonej na miejscu zdarzenia akcji reanimacyjnej, jej czynności życiowych niestety nie udało się przywrócić. Okoliczności tragedii wyjaśniają funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji.

Takiego scenariusza zdarzenia, z pewnością nikt się nie spodziewał. W sobotę, ok. godz. 19, do domu 83-letniej mieszkanki gminy Brody przyszedł, jeden z członków rodziny. W momencie kiedy otworzył drzwi, z pomieszczenia wydobywał się dym oraz płomienie. Reakcja młodego człowieka, w takiej sytuacji mogła być tylko jedna. Wnuczek zaalarmował strażaków. Na miejscu pojawili się m.in. zawodowi ratownicy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Wyposażeni w aparaty ochrony górnych dróg oddechowych, pojawili się w środku. Strażacy gasząc pożar, jednocześnie wynieśli kobietę z płonącego domu.

  • Nieprzytomna 83-latka była reanimowana. Niestety, jej życia nie udało się uratować. Kobieta zmarła – poinformował TYGODNIK, tuż po godz. 21 st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Tragiczną wiadomość potwierdził lekarz zespołu ratownictwa medycznego.

Jak wynika z na razie niepotwierdzonych informacji, w domu parterowym doszło do pożaru szafki kuchennej. Wewnątrz budynku panowało silne zadymienie. – Policjanci wykonywali czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej. Mogli pojawić się na terenie pogorzeliska, w momencie kiedy zakończyła się akcja z udziałem strażaków – zaznaczył rzecznik Kusiak. Przez kilka godzin trwało dogaszanie budynku i rozbiórka nadpalonej konstrukcji.

  • Na miejscu tragedii nadal pracują przedstawiciele służb ratowniczych – stwierdził Maciej Krukowicz, dyżurny operacyjny powiatowego stanowiska kierowania KP PSP. Wśród nich grupa dochodzeniowo-śledcza, złożona z funkcjonariuszy policji. Jej zadaniem jest m.in. zabezpieczenie śladów. Co było przyczyną pożaru? – Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia. Z dotychczasowych informacji wynika, iż wnuczek 83-latki miał przyjść do domu kobiety, po to by rozpalić w piecu – mówił st.sierż. Kusiak.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Trzy lata temu pożary szalały na składowisku odpadów koło Starachowic. Dziś podobny dramat przeżywają mieszkańcy powiatu koneckiego. Zobacz relację reportera naszego wydawnictwa z miejsca dramatycznej akcji strażackiej.  21 lipca (niedziela), od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i...
Po raz drugi w historii, plac rekreacyjny obok krytej pływalni przy ul. Szkolnej w Starachowicach zamienił się w miejsce, gdzie niemal na każdym kroku można było spotkać fanów muzyki dance oraz disco. Starachowicka Gala Disco Polo okazała się strzałem...

Czy segregacja ma sens?

Przynajmniej trzy pojemniki na śmieci, różnokolorowe worki, skrupulatny podział odpadów zanim trafią na wysypisko. Wszystko dla naszego środowiska. Tylko jaki to ma sens, skoro już pod domem misterna robota idzie na marne i zbierany przez nas plastik, szkło czy...

Integracja przy grillu

Członkowie Stowarzyszenia "Niepełnosprawni plus" w Starachowicach spotkali się na dorocznym grillowaniu. Integracja przy kiełbasce odbywa się przy siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Majówka.  

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze