Na miejscu grupa dochodzeniowo-śledcza. Co było przyczyną pożaru? [ZDJĘCIA]

Ponad 8 godzin – tyle czasu zajęło ratownikom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, a także druhom ochotnikom, przygotowanie terenu, do tego by mogła pojawić się na nim grupa dochodzeniowo-śledcza. Wszystko spowodowane pożarem w budynku usługowo-mieszkalnym, położonym przy ul. Piłsudskiego w Starachowicach.

Do zdarzenia, o czym informowaliśmy już na łamach portalu starachowicki.eu, doszło we wtorkowy (18 czerwca) poranek. Po godz. 7, służby zostały zaalarmowane do pożaru, jaki pojawił się w budynku przy ul. Piłsudskiego.

Jak wynikało z pierwszych, wstępnych informacji, w środku obiektu znajdowały ie dwie osoby: kobieta i mężczyzna, właściciele. Strażacy z żywiołem walczyli ponad 2 godziny. Znacznie więcej czasu zajęło im rozebranie konstrukcji dachu.

– Nasze działania zakończyły się ok. godz. 18. Na czas trwania akcji, odcinek ul. Piłsudskiego, był wyłączony z ruchu – poinformował mł.bryg. Marcin Nyga, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Na razie nie wiadomo co było przyczyną pożaru.

– Na terenie pogorzeliska jeszcze tego samego dnia, nasi funkcjonariusze wykonywali czynności w tej sprawie. Dokonano oględzin. Zabezpieczone zostały również ślady. Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia – stwierdził st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji.

fot. Rafał Roman

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Trzy lata temu pożary szalały na składowisku odpadów koło Starachowic. Dziś podobny dramat przeżywają mieszkańcy powiatu koneckiego. Zobacz relację reportera naszego wydawnictwa z miejsca dramatycznej akcji strażackiej.  21 lipca (niedziela), od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i...
Po raz drugi w historii, plac rekreacyjny obok krytej pływalni przy ul. Szkolnej w Starachowicach zamienił się w miejsce, gdzie niemal na każdym kroku można było spotkać fanów muzyki dance oraz disco. Starachowicka Gala Disco Polo okazała się strzałem...

Czy segregacja ma sens?

Przynajmniej trzy pojemniki na śmieci, różnokolorowe worki, skrupulatny podział odpadów zanim trafią na wysypisko. Wszystko dla naszego środowiska. Tylko jaki to ma sens, skoro już pod domem misterna robota idzie na marne i zbierany przez nas plastik, szkło czy...

Integracja przy grillu

Członkowie Stowarzyszenia "Niepełnosprawni plus" w Starachowicach spotkali się na dorocznym grillowaniu. Integracja przy kiełbasce odbywa się przy siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Majówka.  

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze