Ludzkie zwłoki w walizce

Skarżyscy strażacy oraz policjanci dokonali makabrycznego odkrycia. W jednym z domów znaleźli ciało mężczyzny w walizce. Jak się okazało, to zaginiony 40-letni mężczyzna, mieszkaniec Grzybowej Góry.

  • Mieszkanka gminy Skarżysko Kościelne zawiadomiła nas o zaginięciu jej 40-letniego brata. Szukała go na własną rękę od kilku dni, ale bez rezultatu, postanowiła powiadomić policję. Zadzwoniła do nas informując, że ma przypuszczenia, że może przebywać w jednym z domów w Grzybowej Górze. Poinformowała, że jej brat często tam bywał – mówi asp. Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej.

To strażacy jako pierwsi pojawili się na miejscu zdarzenia. – Zgłoszenie otrzymaliśmy w niedzielę, 7 października, ok. godz. 15.54. W działaniach uczestniczyli ratownicy ze skarżyskiej JRG, a także druhowie z OSP Grzybowa Góra – poinformował TYGODNIK bryg. Michał Ślusarczyk, rzecznik prasowy komendanta powiatowego PSP w Skarżysku-Kam. – Drzwi do mieszkania były zamknięte. W momencie kiedy weszliśmy do środka, w jednym z pomieszczeń, w pobliżu łóżka znajdowała się walizka. A w niej tajemniczy pakunek – dodaje rzecznik.

Jak relacjonują strażacy z walizki wystawała ludzka noga. – Ciało było zawinięte w foliowy worek. O znalezisku poinformowani zostali funkcjonariusze policji i pogotowie ratunkowe – zaznaczył bryg. Ślusarczyk. Na miejscu tragedii pojawił się prokurator oraz biegły z zakresu medycyny sądowej. Śledczy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia, sekcja zwłok pomoże ustalić przyczyny śmierci 40-latka. – Ustalamy z kim mężczyzna był ostatnio widywany, z kim miał styczność. Na chwilę obecną nie zatrzymano nikogo w związku z ta sprawą, ale sytuacja jest rozwojowa – podkreślał rzecznik prasowy skarżyskiej policji.

Na tropie zabójcy?

Poszukiwania osoby lub osób, mających pośredni lub bezpośredni związek z tragicznym zdarzeniem trwają. Potwierdził to we wtorkowe przedpołudnie Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach. – Nie ulega wątpliwości, że do śmierci człowieka przyczyniło się tzw. działanie osób trzecich. Ze względu na dobro trwającego postępowania, szczegółowych informacji nie udzielamy – zaznaczył.

W poniedziałek, po południu przeprowadzona została sekcja zwłok. Potwierdziła wcześniejsze przypuszczenia i domysły śledczych. – Denatem okazał się poszukiwany przez rodzinę mężczyzna. Czekamy na ostateczny protokół z badania sekcyjnego – podkreślił rzecznik Prokopowicz. Prokuratura nie zdradza, na czym polegał mechanizm dokonanego przestępstwa. – Nie chcemy tego robić, ze względu na charakter sprawy. Czynności wykonywane przez funkcjonariuszy policji nadal trwają. Nie ma osób zatrzymanych lub podejrzanych – dodał prokurator Prokopowicz.

Jak udało nam się dowiedzieć z nieoficjalnych źródeł, na ciele 40-letniego mieszkańca powiatu skarżyskiego, nie ujawniono śladów, które mogłyby wskazywać na użycie niebezpiecznego przedmiotu, np. noża. Wiele wskazuje jednak na to, że mężczyzna został pobity, a następnie jego ciało umieszczono w walizce. Takiej wersji, przynajmniej na razie, nie potwierdza prokuratura. – Będziemy ustalać również to czy do śmierci doszło w mieszkaniu, w którym odnaleziono zwłoki czy może w innym miejscu, a do domu przewieziono je i pozostawiono – tłumaczył Prokopowicz.

Śmierć w obcym domu?

Czynności procesowe, w tym oględziny z udziałem nie tylko skarżyskich mundurowych, ale także funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach – jak relacjonował rzecznik Gwoźdź – prowadzone były przez trzy dni. Również w miniony wtorek (9 października).

  • Na miejscu zabezpieczone zostały wszelkie ślady, mogące wskazywać na obecność osób trzecich – powiedział w rozmowie z TYGODNIK-iem. Prywatny dom, w którym dokonano makabrycznego znaleziska, jak wskazują na to wstępne ustalenia śledczych, należał do mieszkańca województwa świętokrzyskiego. Działka została zakupiona jakiś czas temu.
  • W domu miała przebywać kobieta. Mieszkanie miało być wcześniej remontowane – dodał oficer prasowy KPP Skarżysko. Stróże prawa sprawdzają, czy kobieta mogła mieć związek ze zdarzeniem. – Analizujemy wszelkie szczegóły. Próbujemy odtworzyć ostatnie godziny życia 40-latka – wyjaśnił rzecznik Gwóźdź.

Na terenie prywatnej posesji, przedstawiciele organów ścigania natrafili na samochód osobowy. Również ślady pozostawione na nim zostały zabezpieczone. – Oględzinami objęta została cała posesja. Wiemy, że mieszkanie, jeszcze kilka miesięcy temu było wystawione na sprzedaż – mówił Tomasz Rurarz, prokurator rejonowy w Skarżysku-Kam. – Przesłuchani zostali już pierwsi świadkowie. Policjanci wykonują również czynności z członkami rodziny zaginionego – uzupełnił.

40-latek mieszkał kilka domów dalej, od miejsca odnalezienia zwłok. W małej miejscowości, od niedzieli huczy od plotek.

Zbyszek Biber, Rafał Roman

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Piracki bilans lipcowego weekendu. Prawa jazdy do depozytu

Siedmiu kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h, troje nietrzeźwych kierujących oraz jedna kierująca bez uprawnień - to bilans wykroczeń, a także...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze