Kryminalna zagadka nierozwiązana. Co z resztą szczątek ludzkich zwłok?

Około trzy miesiące – mniej więcej tyle czasu, starachowiccy śledczy będą musieli poczekać na wyniki badań DNA. To pokłosie, historii o której głośno stało się kilka tygodni temu. W rzecze Kamiennej, w miejscowości Dziurów (gm. Brody), jeden z mieszkańców odnalazł szczątki ludzkich zwłok. Z fragmentów, do analizy pobrany został materiał porównawczy.

  • Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, prowadzili i nadal prowadzą czynności poszukiwawcze w tej sprawie. Na chwilę obecną nie przyniosły one jednak oczekiwanych rezultatów – powiedziała w rozmowie z TYGODNIK-iem Eliza Juda, szefowa Prokuratury Rejonowej w Starachowicach. To ta jednostka, jest gospodarzem postępowania. Śledczy w jednej z przyjętych wersji założyli, że odnalezione w wodzie ludzkie nogi, to szczątki kobiety, która od lutego br. była poszukiwana, jako osoba zaginiona. Od rodziny mieszkanki Starachowic, pobrany został materiał genetyczny, który porównany zostanie z materiałem wyodrębnionym z odnalezionych elementów.

Jego badaniem i analizą, ma zajmować się specjalistyczna placówka z południowej części Polski. – Materiał porównawczy został już przekazany. Czekamy na wyniki – stwierdziła prok. Juda. Zarówno Prokuratura jak i policjanci muszą uzbroić się w cierpliwość. Przedstawiciele organów ścigania zakładają, że wyniki znane będą za ok. 3 miesiące.

  • Dopóki nie będziemy mieć 100-procentowej pewności, że chodzi o jedną i tą samą osobę, nie możemy wykluczyć również innych scenariuszy zdarzenia i wersji – uzupełniła prokurator rejonowy. Co stało się z pozostałymi częściami ciała i gdzie mogą się one znajdować? Tego na razie nie wiadomo. Prokuratura na obecnym etapie, nie zdradza również mechanizmu i sposobu, w jaki ciało ciało zostało rozczłonkowane.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Trzy lata temu pożary szalały na składowisku odpadów koło Starachowic. Dziś podobny dramat przeżywają mieszkańcy powiatu koneckiego. Zobacz relację reportera naszego wydawnictwa z miejsca dramatycznej akcji strażackiej.  21 lipca (niedziela), od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i...
Po raz drugi w historii, plac rekreacyjny obok krytej pływalni przy ul. Szkolnej w Starachowicach zamienił się w miejsce, gdzie niemal na każdym kroku można było spotkać fanów muzyki dance oraz disco. Starachowicka Gala Disco Polo okazała się strzałem...

Czy segregacja ma sens?

Przynajmniej trzy pojemniki na śmieci, różnokolorowe worki, skrupulatny podział odpadów zanim trafią na wysypisko. Wszystko dla naszego środowiska. Tylko jaki to ma sens, skoro już pod domem misterna robota idzie na marne i zbierany przez nas plastik, szkło czy...

Integracja przy grillu

Członkowie Stowarzyszenia "Niepełnosprawni plus" w Starachowicach spotkali się na dorocznym grillowaniu. Integracja przy kiełbasce odbywa się przy siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Majówka.  

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze