Jego śmierć opłakiwali najbliżsi. Co dalej z prokuratorskim śledztwem?

Nie będzie zarzutów, w związku z poważnym w skutkach wypadkiem drogowym w miejscowości Lipie, na terenie gminy Brody. Jak dowiedział się TYGODNIK, starachowicka Prokuratura Rejonowa umorzyła postępowanie. Z jakiego powodu?

O tragicznym w skutkach zdarzeniu (doszło do niego na początku listopada 2018 r.), głośno stało się jeszcze tego samego dnia. Na miejscu zginął 29-latek siedzący za kierownicą samochodu osobowego marki Opel Vectra. – Mężczyzna pochodzący z powiatu starachowickiego, z nieustalonych wówczas przyczyn zjechał z drogi gminnej, wjechał do rowu, a następnie uderzył w drzewo – tłumaczył st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Miał najmniej szczęścia z podróżujących. Był zakleszczony w samochodzie. Starachowiccy strażacy, by uwolnić go musieli użyć sprzętu hydraulicznego. – Przybyły na miejsce lekarz zespołu ratownictwa medycznego stwierdził zgon. Życia 29-latka niestety nie udało się uratować – dodał rzecznik Kusiak.

Początkowe, szczątkowe informacje nie były zbyt optymistyczne. W tragicznej jeździe brało udział łącznie 8 osób. – W związku ze zdarzeniem do szpitala zostało przewiezionych dwóch pasażerów w wieku 18 i 24 lat – poinformował zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Następnie do szpitala zgłosiło się pięciu kolejnych, którzy oddalili się z miejsca wypadku przed przyjazdem służb ratunkowych.

  • Było to dwóch mężczyzn w wieku 20 lat, dwóch mężczyzn w wieku 18 lat oraz 17-latek – dodają stróże prawa. Ustalenia mundurowych, wskazywały na to, że trzech z nich w czasie jazdy przebywało w bagażniku. Wszyscy z nich zostali poddani badaniu na obecność alkoholu w organizmie. 6 pasażerów było pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u nich od 0,2 do ponad 1,5 promila w organizmie. Prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Starachowicach śledztwo wykazało, iż sprawcą był kierowca pojazdu.
  • W sprawie nie wydano postanowienia o przedstawieniu zrzutów. Postępowanie zostało umorzone z powodu śmierci kierowcy auta, który był jednocześnie sprawcą wypadku – powiedziała w rozmowie z TYGODNIK-iem Eliza Juda, prokurator rejonowy.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Z cmentarza na scenę

Planowana budowa sceny na terenie Szlakowiska w Starachowicach będzie kosztowała więcej niż pierwotnie zakładano. Wydatki na ten cel zwiększono o prawie 12 tys. zł w celu wykonania barierek BHP zgodnie z opinią inspektora, jak również asfaltowania terenu w związku...

Komisja sprawdzi wniosek

Rada Miejska w Starachowicach powołała komisję doraźną do sprawdzenia zgodności wniosku mieszkańców o przeprowadzenie referendum. Zgodności wniosku z przepisami prawa przypatrzą się radni: Monika Nowak, Mariusz Konarski, Marcin Sowula, Włodzimierz Orkisz. Przypomnijmy, inicjatywa referendalna dotycząca budowy instalacji odzysku energii w...
Trwają prace przy fontannie w ciągu drogi Al. Armii Krajowej w Starachowicach. Mieszkańcy pytają, co i kto tam robi? - Zryta ziemia, kostka brukowa, co tam powstanie? - dopytują. Jak udało nam się ustalić inwestycja realizowana jest na zlecenie gminy Starachowice....

Butelkomat już działa

Jedna butelka czy puszka to jeden punkt a to równowartość 10 groszy, które można wymienić na bilet MZK lub do kina miejskiego. Tak wyglądają ogólne zasady działania automatu do skupu butelek plastikowych, który stoi w Urzędzie Miejskim w Starachowicach (ul....
W aktualnym wydaniu TYGODNIKA STARACHOWICKIEGO znajdziesz specjalny, bezpłatny wakacyjny dodatek "Starachowickie LATO 2019". Mnóstwo przydatnych informacji i ofert! Warto mieć to wydanie, by najlepiej wykorzystać wakacje w mieście i okolicy. Zapraszamy do kiosków i sklepów.

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze