Do tragedii wystarczyło niewiele. To było śmiertelne stężenie czadu

Trzy osoby, które trafiły do Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej, a 12 kolejnych, których trzeba było ewakuować – to przykry bilans zdarzenia, do jakiego doszło w nocy ze środy na czwartek (3/4 października). W prywatnym domu, położonym przy ul. Bocznej w Starachowicach, w najmniej oczekiwanym momencie dał o sobie znać tlenek węgla, określany popularnie jako czad.

Zawodowi ratownicy nie mają cienia wątpliwości. Nocne wydarzenie, to pierwszy, tak poważny przypadek tej jesieni.

  • Do środy, 3 października na szczęście nie odnotowaliśmy podobnych historii – poinformował Marcin Nyga, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Ta mogła zakończyć się tragicznie. W śmiertelnie niebezpiecznej pułapce znalazło się 15 osób. – Wszyscy to mieszkańcy Ukrainy, pracujący w Starachowicach lub firmach na terenie naszego powiatu – stwierdził rzecznik Nyga. Do Polski przyjechali kilka miesięcy temu. Wynajęli pomieszczenia znajdujące się w jednym z domów jednorodzinnych na ul. Bocznej.
  • Poszczególne pomieszczenia budynku, zostały skontrolowane pod kątem obecności tlenku węgla. Niestety wynik okazał się pozytywny – podkreślił rzecznik Nyga. Strażackie detektory wykazały obecność czadu. – Jego stężenie było na poziomie śmiertelnym – zaznaczył Nyga. Ratownicy nawet nie chcą przypuszczać, co stałoby się gdyby, nie czujność jednego z domowników.

Jedna osoba wymagała natychmiastowej pomocy medycznej. Została przetransportowana do szpitala. Po kilku minutach, na miejscu pojawiły się kolejne karetki. Dlaczego? – Kolejnych dwoje obywateli Ukrainy trafiło do lecznicy. Łącznie z budynku ewakuowano 15 osób – zaznaczył nasz rozmówca. Strażacy wygasili piec, ogrzewający obiekt. Jest wiele prawdopodobne, że to on był źródłem śmiertelnego gazu. – Budynek został oczywiście przewietrzony. Ci z mieszkańców, którzy nie byli hospitalizowani, wrócili do wynajmowanych pomieszczeń. Do momentu naprawy pieca, lub wymiany go na nowy, właściciel otrzymał zakaz uruchamiania urządzenia grzewczego. Do zalecenia musi się oczywiście stosować – zakończył rzecznik KP PSP.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Trzy lata temu pożary szalały na składowisku odpadów koło Starachowic. Dziś podobny dramat przeżywają mieszkańcy powiatu koneckiego. Zobacz relację reportera naszego wydawnictwa z miejsca dramatycznej akcji strażackiej.  21 lipca (niedziela), od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i...
Po raz drugi w historii, plac rekreacyjny obok krytej pływalni przy ul. Szkolnej w Starachowicach zamienił się w miejsce, gdzie niemal na każdym kroku można było spotkać fanów muzyki dance oraz disco. Starachowicka Gala Disco Polo okazała się strzałem...

Czy segregacja ma sens?

Przynajmniej trzy pojemniki na śmieci, różnokolorowe worki, skrupulatny podział odpadów zanim trafią na wysypisko. Wszystko dla naszego środowiska. Tylko jaki to ma sens, skoro już pod domem misterna robota idzie na marne i zbierany przez nas plastik, szkło czy...

Integracja przy grillu

Członkowie Stowarzyszenia "Niepełnosprawni plus" w Starachowicach spotkali się na dorocznym grillowaniu. Integracja przy kiełbasce odbywa się przy siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Majówka.  

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze