Czy możemy czuć się bezpiecznie?

Do jakich przestępstw dochodzi na terenie gminy Wąchock? Jakie zdarzenia zgłaszają mieszkańcy za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń? W których sołectwach policja interweniuje najczęściej?

Jak podaje starachowicka policja na terenie w gminy Wąchocku w ub. roku odnotowano 119 przestępstw. Policja interweniowała na terenie gminy łącznie 655 razy, w tym 108 zgłoszeń, to interwencje domowe. W tabeli podajemy liczbę interwencji w poszczególnych sołectwach.

Na terenie gminy w ub. roku odnotowano 70 zdarzeń w ruchu drogowym. Zanotowano 66 kolizji i 4 wypadki, w których śmierć poniosła 1 osoba, a 1 została ranna. Zatrzymano 12 nietrzeźwych kierujących. Było 7 kradzieży z włamaniem, 6 kradzieży, 4 zniszczenia mienia, 2 przypadki uszkodzenia ciała.

Jak się okazuje mieszkańcy aktywnie korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W ub. roku za pomocą strony dokonano 54 zgłoszeń na terenie gminy. Najwięcej z nich dotyczyło: spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych – 12 zgłoszeń, przekraczania dozwolonej prędkości – 13 zgłoszeń oraz nieprawidłowego parkowania – 1 zgłoszenie.

 

 

Interwencje policyjne w poszczególnych sołectwach
Sołectwa Interwencje Przestępstwa stwierdzone
Wąchock 330 63
Wielka Wieś 62 17
Węglów 8 1
Parszów 151 22
Marcinków 76 10
Rataje 28 5
Razem 655 119

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Trzy lata temu pożary szalały na składowisku odpadów koło Starachowic. Dziś podobny dramat przeżywają mieszkańcy powiatu koneckiego. Zobacz relację reportera naszego wydawnictwa z miejsca dramatycznej akcji strażackiej.  21 lipca (niedziela), od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i...
Po raz drugi w historii, plac rekreacyjny obok krytej pływalni przy ul. Szkolnej w Starachowicach zamienił się w miejsce, gdzie niemal na każdym kroku można było spotkać fanów muzyki dance oraz disco. Starachowicka Gala Disco Polo okazała się strzałem...

Czy segregacja ma sens?

Przynajmniej trzy pojemniki na śmieci, różnokolorowe worki, skrupulatny podział odpadów zanim trafią na wysypisko. Wszystko dla naszego środowiska. Tylko jaki to ma sens, skoro już pod domem misterna robota idzie na marne i zbierany przez nas plastik, szkło czy...

Integracja przy grillu

Członkowie Stowarzyszenia "Niepełnosprawni plus" w Starachowicach spotkali się na dorocznym grillowaniu. Integracja przy kiełbasce odbywa się przy siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Majówka.  

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze