40-tonowy tir wjechał w audi A4. Są poszkodowani

Historia z udziałem dwóch kierujących mogła mieć tragiczny finał. W czwartkowy (26 lipca) poranek, w miejscowości Kuczów, na terenie gminy Brody czołowo zderzyły się samochód osobowy marki Audi A4, a także ok. 40-tonowa ciężarówka przewożąca złom. Z obrażeniami ciała do szpitala trafił m.in.. 27-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego. Dlaczego doszło do wypadku?

Wyjaśnieniem okoliczności wypadku zajmują się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Służby ratunkowe, w tym nie tylko stróże prawa, ale przede wszystkim strażacy i zespół ratownictwa medycznego, zostały zaalarmowane kilka minut przed godz. 6.

  • Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy wynika, iż odcinkiem drogi krajowej nr 42 poruszał się samochód ciężarowy marki Renault. Jechał od Starachowic, w kierunku Ostrowca Św. – poinformował TYGODNIK st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji. Kierowcą francuskiego auta był 42-latek. Stróże prawa poddali go badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Mężczyzna był trzeźwy. – To pracownik firmy transportowej, zatrudniony w przedsiębiorstwie należącym do właściciela pojazdu. 42-latek z nieustalonych jak dotąd przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z poruszającym się z przeciwnej strony audi A4 – opisywał st.sierż. Kusiak.

Kierowcą audi okazał się 27-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego. Jechał sam. Siła uderzenia była na tyle duża, że samochód osobowy w momencie przyjazdu służb na miejsce, znajdował się poza obrysem jezdni. Wpadł do przydrożnego rowu. Tir wjechał natomiast w ogrodzenie prywatnej posesji. – Z naszych informacji wynika, iż do szpitala powiatowego trafili obaj kierujący – podkreślił oficer prasowy KPP.

O sporym szczęściu może mówić poszkodowany 27-latek. Do zderzenia pojazdów doszło w miejscu, w którym za kierownicą siedział wspomniany mężczyzna. W aucie wystrzeliły poduszki powietrzne. – Mężczyzna był przytomny. Z związku ze zdarzeniem, na odcinku krajowej 42, wystąpiły utrudniania. Ruch kierowany przez policjantów, odbywał się wahadłowo – stwierdził oficer prasowy KPP.

fot. KP PSP Starachowice

Poprzedni artykułBędzie nowy żłobek!
Następny artykułRuszyła przebudowa boiska

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Z cmentarza na scenę

Planowana budowa sceny na terenie Szlakowiska w Starachowicach będzie kosztowała więcej niż pierwotnie zakładano. Wydatki na ten cel zwiększono o prawie 12 tys. zł w celu wykonania barierek BHP zgodnie z opinią inspektora, jak również asfaltowania terenu w związku...

Komisja sprawdzi wniosek

Rada Miejska w Starachowicach powołała komisję doraźną do sprawdzenia zgodności wniosku mieszkańców o przeprowadzenie referendum. Zgodności wniosku z przepisami prawa przypatrzą się radni: Monika Nowak, Mariusz Konarski, Marcin Sowula, Włodzimierz Orkisz. Przypomnijmy, inicjatywa referendalna dotycząca budowy instalacji odzysku energii w...
Trwają prace przy fontannie w ciągu drogi Al. Armii Krajowej w Starachowicach. Mieszkańcy pytają, co i kto tam robi? - Zryta ziemia, kostka brukowa, co tam powstanie? - dopytują. Jak udało nam się ustalić inwestycja realizowana jest na zlecenie gminy Starachowice....

Butelkomat już działa

Jedna butelka czy puszka to jeden punkt a to równowartość 10 groszy, które można wymienić na bilet MZK lub do kina miejskiego. Tak wyglądają ogólne zasady działania automatu do skupu butelek plastikowych, który stoi w Urzędzie Miejskim w Starachowicach (ul....
W aktualnym wydaniu TYGODNIKA STARACHOWICKIEGO znajdziesz specjalny, bezpłatny wakacyjny dodatek "Starachowickie LATO 2019". Mnóstwo przydatnych informacji i ofert! Warto mieć to wydanie, by najlepiej wykorzystać wakacje w mieście i okolicy. Zapraszamy do kiosków i sklepów.

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze