Ukryte w drzwiach miały trafić na targ?

Obywatel Ukrainy, w kierowanym przez siebie aucie przewoził blisko 8 tysięcy paczek papierosów, bez polskich znaków akcyzy.

– Towar miał trafić na kilka targowisk w naszym regionie – twierdzi asp. Joanna Kępa, reprezentująca Referat Prawno-Organizacyjny i Komunikacji Społecznej Urzędu Celnego w Kielcach.

Podczas prowadzonych czynności kontrolnych na drodze w Radlinie, w pobliżu Kielc wytypowano do kontroli samochód na lubelskich numerach rejestracyjnych. – Obywatel Ukrainy, który siedział za kierownicą auta twierdził, że nie przewozi żadnych nielegalnych papierosów. Pies służbowy jednak od razu wskazał tapicerki na drzwiach, miejsca gdzie mogą być ukryte wyroby tytoniowe – poinformowała asp. Joanna Kępa, rzecznik prasowy kieleckiej Izby Celnej. W wyniku szczegółowej kontroli, z przestrzeni konstrukcyjnych samochodu, łącznie wyjęto 1500 paczek papierosów ukraińskich. Zabezpieczono towar, a także samochód służący do nielegalnego procederu.

W tym samym dniu na terenie prywatnej posesji, znanej celnikom już z tego typu działalności, znaleziono kolejne 6192 paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy. Papierosy nie były nawet specjalnie ukryte, znajdowały się w jednym z pomieszczeń gospodarczych. – Sprawcy kontrabandy przyznali się do nielegalnej działalności, jednak skorzystali z odmowy składania wyjaśnień. Dalsze postępowanie prowadzi obecnie Naczelnik Urzędu Celnego w Kielcach – dodaje asp. Kępa.

Rafał Roman

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Piracki bilans lipcowego weekendu. Prawa jazdy do depozytu

Siedmiu kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h, troje nietrzeźwych kierujących oraz jedna kierująca bez uprawnień - to bilans wykroczeń, a także...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze