Niepełnosprawni mają nowego busa

Informacje Starachowice

Ford Custom Kombi to nowy nabytek Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach. Samochód został zakupiony z pieniędzy gminnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III – dla obszaru D 2017”. W budżecie zabezpieczono kwotę 50 tyś zł , a 80 tyś zł pozyskano z PFRON, który za pośrednictwem powiatu starachowickiego dofinansował zakup mikrobusa. Bus posiada silnik Diesla o poj. 2 l i mocy 130 KW.
Środowiskowy Dom Samopomocy starał się o zakup samochodu, by móc przewozić osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, a chcące uczestniczyć w zajęciach ŚDS.
Podopieczni ŚDS-u poza tym, że otrzymują tu ogromne wsparcie, uczestniczą także w wielu zajęciach rehabilitacyjnych, integracyjnych i innych. Dotychczas ŚDS korzystał z wyeksploatowanego Forda Transita z 1995 roku o przebiegu 310 km, który już dawno wymagał wymiany. Oprócz konieczności zapewnienia dowozu podopiecznym ŚDS musi zapewnić transport podopiecznych np. do lekarza. Pod opieką starachowickiego Środowiskowego Domu Samopomocy średniorocznie przebywa 38 osób, wśród których 12 osób jest z niepełnosprawnością intelektualną, a 26 z przewlekłą chorobą psychiczną.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.