4 porady, jak używać gilotyny do papieru

0
107

Gilotyna do papieru to wbrew pozorom popularne urządzenie, które znajduje zastosowanie nie tylko w biurze, ale też firmach poligraficznych, szkołach, uczelniach czy nawet domach. Na początku jednak korzystanie ze sprzętu może być trudne, szczególnie jeśli nigdy wcześniej tego nie robiliśmy. Warto wiedzieć, jak bezpiecznie go używać i dbać o to, żeby jak najdłużej nam służył. Poniżej znajdują się przydatne porady na ten temat.

Dokładne zapoznanie się z instrukcją obsługi

Choć niektórych trzeba długo przekonywać do tego, aby sięgnęli po instrukcję obsługi, jest to tak naprawdę punkt wyjścia. Jeśli poznamy dokładne parametry i możliwości sprzętu, zdecydowanie łatwiej będzie nam się z niego korzystało. W instrukcji znajdują się wszystkie istotne informacje na temat urządzenia obejmujące jego instalacje, zasady użytkowania i konserwacji. Dzięki zamieszczonym przez producenta wskazówkom dowiemy się, jak zamontować gilotynę do papieru, jak przeciąć kartki czy skutecznie zadbać o dobry stan elementów tnących.

Odpowiedni montaż

Gilotyna do papieru wymaga odpowiedniego montażu, więc nie można przystąpić do jej użytkowania zaraz po zakupie. Jak dobrze przeprowadzić tę czynność? Jak wspomnieliśmy na początku, niezbędne jest przeczytanie instrukcji. Zwykle instalacja sprzętu nie jest skomplikowana i zajmuje tylko chwilę. Zazwyczaj jednym z zadań jest usunięcie folii zabezpieczającej z osłony pleksiglasowej. Osłona powinna zostać umieszczona pomiędzy obudową i rączką gilotyny i wymaga przykręcenia. Nie można używać zbyt dużo siły przy dokręcaniu tego elementu, bo przez przypadek możemy go uszkodzić. Osłona musi być przykręcona do podstawy w odpowiedni sposób, bo inaczej gilotyna nie będzie dobrze ciepła albo w ogóle jej użycie będzie niemożliwe.

Poznanie zasad użytkowania

Korzystanie z gilotyny do papieru nie powinno okazać się trudne. Sprzęt należy ustawić na stabilnym podłożu i podnieść ostrze do góry. Jednocześnie powinien unieść się docisk papieru. Dokumenty należy umieścić na gilotynie tak, aby znajdowały się one wzdłuż poziomej prowadnicy. Pamiętajmy też o tym, aby ustawić sprzęt w zależności od wielkości kartek. Kiedy wszystko będzie już gotowe, wystarczy opuścić ostrze. Każda gilotyna do papieru ma maksymalną ilość kartek, które jest w stanie pociąć za jednym razem. Warto jednak od czasu do czasu wycinać także mniej dokumentów, bo wtedy ostrze na dłużej zachowuje swoje dobre właściwości. Pamiętajmy też, że im większa ilość kartek, tym jakość cięcia może być nieco gorsza.

Regularna konserwacja sprzętu

Inwestując w urządzenie, bardzo zależy nam na tym, aby służyło nam jak najdłużej. Dlatego też niezbędne jest to, aby dowiedzieć się, jak dbać o gilotynę do papieru. Jej konserwacja nie powinna okazać się skomplikowana ani czasochłonna, każdy bez problemu poradzi sobie z tym zadaniem. Ważne jest to, aby do czyszczenia produktu używać tylko suchej, miękkiej szmatki. Kontakt z wodą może skutkować szybkim rdzewieniem ostrza, a każdy chciałby tego uniknąć. Od czasu do czasu elementy tnące wymagają oliwienia. W tym celu można stosować zwykłą wazelinę. Zapewnia ona ochronę przed korozją i płynną pracę, co przekłada się na zdecydowanie lepsze efekty.

(Artykuł sponsorowany)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.