Tragiczna śmierć na łuku drogi. Kierowca uwięziony w aucie [ZDJĘCIA]

flash Galeria Gorące tematy Okolice Paragraf

Nie żyje 48-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego. Mężczyzna, w wyniku odniesionych obrażeń, po zderzeniu z ciężarówką zginął na miejscu – dowiedział się TYGODNIK. Do tragedii doszło w minioną środę (12 grudnia), w miejscowości Czajęcice, na terenie gminy Waśniów, w powiecie ostrowieckim.

Dramat rozegrał się na odcinku drogi wojewódzkiej nr 751. Ok. godz. 16 służby ratunkowe zostały poinformowane o tragicznym finale podróży.

  • Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia stróżów prawa wynika, iż od strony Kielc, w kierunku Ostrowca Św. poruszał się bus marki Volkswagen Transporter. Za kierownicą dostawczego auta siedział 48-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego – powiedział pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. sierż.sztab. Sylwester Kaniewski. Mężczyzna jechał sam. W pewnym momencie, na łuku drogi stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, czym doprowadził do czołowego zderzenia z ciągnikiem siodłowym marki Volvo. Siła uderzenia okazała się na tyle duża, że 48-latek został uwięziony w aucie.
  • Był nieprzytomny. By dostać się do niego, straży musieli użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego – stwierdził kpt. Sebastian Klaus z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. – Akcja ratunkowa trwała ponad 6 godzin. Brało w niej udział 24 strażaków, w tym 6 samochodów ratowniczo-gaśniczych. Uwięzionego kierowcę wspólnie z ratownikami pogotowia wydobyto z wraku na noszach. Lekarz po przebadaniu stwierdził zgon mężczyzny – dodał strażak.

Kierowca samochodu ciężarowego opuścił pojazd o własnych siłach przed przybyciem straży pożarnej. Miał więcej szczęścia niż 48-latek. Nie uskarżał się na bóle. – Kierowcą volvo był 38-letni mieszkaniec Kielc. Mężczyzna został poddany badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Był trzeźwy – tłumaczył rzecznik Kaniewski. Początkowo nie była znana tożsamość kierowcy volkswagena. – W trakcie oględzin miejsca wypadku, policjanci odnaleźli dokumenty należące do 48-latka. Czynności wykonywane były pod nadzorem prokuratora. Droga na odcinku, gdzie doszło do tragedii była zablokowana – zaznaczył sierż.sztab. Kaniewski.

Dokładne przyczyny tragicznego w skutkach wypadku znane będą za kilka tygodni.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.