To będzie wielka uczta dla fanów boksu. Gala Boxing Night 15 coraz bliżej [ZDJĘCIA]

flash Galeria Gorące tematy Sport

Niespełna dwa tygodnie – tyle czasu pozostało do rozpoczęcia pięściarskiego wydarzenia, jakiego w Starachowicach jeszcze nie było. W niedzielę, 28 kwietnia w miejskiej hali sportowej przy al. Jana Pawła II, odbędzie się zawodowa gala Boxing Night 15. Kto weźmie w niej udział i jakie niespodzianki czekają na kibiców? O tym i nie tylko w rozmowie z Marcinem Najmanem, głównym organizatorem gali.

TYGODNIK: Pierwszy pojedynek z Richardsem Bigisem, podczas gali na PGE Narodowym zakończył się pana porażką. Przygotowania do walki trzeba było pogodzić z obowiązkami związanymi z organizacją wydarzenia. Teraz też będzie podobnie?

MARCIN NAJMAN, ORGANIZATOR GALI BOXING NIGHT 15: – W przygotowanie gali na stadionie w Warszawie trzeba było włożyć mnóstwo pracy i wysiłku. Organizmu niestety nie da się oszukać. Cztery godziny snu to za mało. To nie jest odpowiednie przygotowanie. W Starachowicach zamierzam zrewanżować się Łotyszowi. Jestem przekonany, że zdrowy i dobrze przygotowany Marcin Najman jest w stanie pokonać młodego konia. Doświadczenie przemawia na moją korzyść. W przeszłości skrzyżowałem rękawice z lepszymi rywalami od siebie. W tym m.in. z Mariuszem Wachem i z wieloma innymi. Jestem pewien, że jeśli w przygotowaniach nie wydarzy się nic niepokojącego, Richards Bigis powinien być na rozkładzie. Jestem po operacji ręki. Wierzę w to, że historia związana z kontuzją już się nie powtórzy. Wiele osób, m.in. za pośrednictwem internetu zarzuca mi, że Marcinowi Najmanowi ponownie przytrafiła się kontuzja. Na swoim koncie mam ponad 20 pojedynków, ale tylko w 2 schodziłem z ringu z urazem.

Kibice już ostrzą sobie apetyty na walkę wieczoru, w której zobaczymy w akcji Kamila Łaszczyka. Jego oponentem będzie silny reprezentant Rosji. Kto okaże się lepszy w tym pojedynku?

  • Kamil nie będzie miał łatwego zadania. Naszym zadaniem, jako promotorów i organizatorów gali było to, by dobrać mu wymagającego rywala. Łaszczyk osiągnął już pewien poziom sportowy, z którego nie może schodzić. Jeszcze nie tak dawno znajdował się w ścisłej czołówce światowej, swojej kategorii wagowej. Pokładamy w nim wielkie nadzieję i wierzymy, że niebawem wróci na szczyt. Pokaże na co go stać. Jestem pewien, że starachowicka publiczność, która kocha sporty walki będzie oklaskiwać go na stojąco.

Lokalnym akcentem kwietniowej gali będzie starcie Jakuba Martysa z Jakubem Małyszką. Dla pierwszego z wymienionych to debiut na zawodowym ringu. Nie został rzucony na zbyt głęboką wodę?

  • Od kilku tygodni obserwuję Kubę i mam świadomość tego, jak ważne będzie dla niego starcie. Z pewnością postara się zaprezentować jak najlepiej. Presja stoczenia pojedynku przed własną publicznością będzie dla niego motywująca, nie paraliżująca. Tak naprawdę wszystko zweryfikuje ring. Martys to chłopak niezwykle odważny, który w rozmowach o potencjalnych rywalach, wymieniał nazwiska najlepszych polskich bokserów. Jest mega ambitny, ale z drugiej strony musi mieć w głowie to, że rywal nie położy się na deskach i poprosi o niski wyrok. Wykazał się charakterem. Wierzę w to, że miejska hala w Starachowicach okaże się dla niego szczęśliwym miejscem. Oby ta walka była początkiem jego pięknej, pięściarskiej przygody.

Niespodzianką gali będzie obecność Marka Piotrowskiego, legendarnego zawodnika, który w mieście nad Kamienną kiedyś już gościł.

  • Dla fanów, którzy kupią wejściówki na galę szykujemy również inne niespodzianki. Na pewno zdradzimy je przed samym wydarzeniem. Przed nami kilkanaście ostatnich dni przygotowań. Zapraszamy serdecznie do hali. Przed samą galą odbędą się m.in. trening medialny, oficjalne ważenie zawodników, a także konferencja prasowa.

Rozmawiał Rafał Roman

Ich zobaczymy podczas gali
Praktycznie wszystkie karty kwietniowej gali Boxing Night 15, która odbędzie się w niedzielę, 28 kwietnia w miejskiej hali sportowej przy Al. Jana Pawła II zostały już odkryte. W walce wieczoru, Kamil Łaszczyk (24-0-0, 8 KO) zmierzy się z Rusłanem Berczukiem (11-10, 3 KO). Solidny i twardy Rosjanin to idealny przeciwnik dla Łaszczyka, który wraca po dłuższej przerwie. Rusłan w swojej karierze walczył m.in. o pas WBO European. Kolejnym, ciekawie zapowiadającym się pojedynkiem będzie starcie rewanżowe Marcina Najmana (15-5-0, 11 KO) z Rihardsem Bigisem (13-7-0, 11 KO). Najman będzie chciał się z rewanżować za przegrany pojedynek, który odbył się podczas Narodowej Gali Boksu.

POZOSTAŁE WALKI:
Michał Olaś (7-0-0, 6 KO) vs Sinisa Kondic (10-11-0, 10 KO)
Piotr Podłucki (6-2-0, 2 KO) vs Przemysław Gorgoń (8-5-1, 5 KO)
Konrad Dąbrowski (9-2-0, 1 KO) vs Jakub Dobrzyński (2-2-0, 1 KO)
Adam Koprowski (4-1-2) vs Andrzej Sołdra (14-6-1, 7 KO)
Jakub Martys (0-0-0, debiut) vs Marcin Małyszka (0-0-1)

Czy wiesz, że…
Bilety na galę Boxing Night 15 są do nabycia na stronie kupbilet.pl oraz w recepcji hotelu Senator przy ul. Bankowej 7 w Starachowicach. Transmisja gali odbędzie się w systemie PPV na stronie Eventtv.Global. Cena 20 zł.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.