Starachowice zamienią się w stolicę polskiego kickboxingu. Kto skradnie weekendowe show?

flash Gorące tematy Sport Starachowice

Już tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia niezwykłej, sportowej imprezy w wykonaniu ludzi, którzy kochają emocje, a przede wszystkim sporty walki. W najbliższy weekend miasto nad Kamienną zamieni się w miejsce, na które spoglądać będą oczy kickboxerskiej Polski. Jednym z patronów medialnych imprezy jest TYGODNIK.

  • To będzie widowisko dla ludzi o mocnych nerwach – zapowiada Marek Jasiński, klubowy szkoleniowiec Dragona Starachowice, jeden z głównych organizatorów mistrzostw Polski w kickboxingu w formule oriental rules seniorów, juniorów oraz weteranów w formule kick light. – Podobnie jak przed rokiem zrobimy wszystko, by nie zawieść kibiców. W 2017 r. otrzymaliśmy mnóstwo pochlebnych recenzji i komentarzy. Wierzymy, że i tym razem będzie identycznie – podkreślił popularny „Samuraj”, który stawia na sprawdzony skład ze złotym medalistą mistrzostw świata na czele. Mowa o Filipie Zawłockim, jednym z głównych faworytów do wygrania swojej kategorii.
  • W ringu zamierzamy odpalić fajerwerki. Mistrzostwa Polski dla wielu klubów i zawodników, będą ostatnią w tym roku szansą na sprawdzenie swoich możliwości i umiejętności. Do Starachowic przyjadą najlepsi specjaliści w tej odmianie kickboxingu. Dlatego warto już dziś zarezerwować sobie czas, by spędzić go w miejskiej hali sportowej przy ul. Jana Pawła II w Starachowicach – dodał klubowy szkoleniowiec Dragona.

Sobota (8 grudnia) przebiegać będzie pod znakiem pojedynków eliminacyjnych. Dzień później gala finałowa. – Podobnie jak przed rokiem, obowiązują na nią zaproszenia, po które można sięgnąć m.in. w konkursach – mówił trener Jasiński, który w imieniu organizatorów (są nimi m.in. Polski Związek Kickboxingu, Urząd Miasta Starachowice, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji) zapowiada mnóstwo atrakcji. – Niedzielny wieczór upłynie pod znakiem niespodzianek. Jakich? Przekonacie się sami – stwierdził.

Program MP w formule oriental rules (Starachowice, miejska hala sportowa, ul. Jana Pawła II)
7 grudnia 2018 r. (piątek): godz. 16.00–19.00: rejestracja i ważenie zawodników, 20.00–21.00: odprawa sędziów, trenerów i kierowników ekip
8 grudnia (sobota): 9.00–14.00: walki eliminacyjne, 15.00–15.30: uroczyste otwarcie mistrzostw, 15.30–20.00: walki eliminacyjne
9 grudnia (niedziela): 9.00–13.00: walki półfinałowe, 14.00–16.00: finały, 16.30–19.00: gala finałowa

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.