Śledztwo na finiszu. W maju akt oskarżenia?

flash Gorące tematy Paragraf

Coraz szersze kręgi zatacza policyjno-prokuratorskie śledztwo w sprawie zaginionego młodego mieszkańca Skarżyska-Kam. Według dotychczasowych ustaleń, mężczyzna miał zostać zamordowany na terenie gminy Wąchock, w powiecie starachowickim. Zarówno żywego, jak i martwego do dziś nie udało się odnaleźć.

O sprawie pisaliśmy na łamach TYGODNIK-a kilkukrotnie. Śledczy operują pełnym imieniem i nazwiskiem mężczyzny, bo zarówno w dokumentacji, jak i w rzeczywistości, nadal ma on status osoby zaginionej.

  • Zwłoki nie zostały odnalezione. Mężczyzny nie udało się również odnaleźć żywego – powiedział Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach. W sprawie zatrzymane zostały dwie osoby, którym później przedstawiono zarzuty. Obaj przebywają w Areszcie Śledczym. Taka sytuacja nie zmieni się zapewne do połowy maja br. Właśnie wtedy, ma zakończyć się postępowanie.
  • Czekamy na kolejne, kluczowe decyzje w tej sprawie. W maju, ma zapaść ostateczna. Dwa tygodnie wcześniej, przed planowanym terminem zakończenia śledztwa, prokurator musi zadecydować czy wystąpić do sądu o przedłużenie stosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania  – zaznaczył rzecznik Prokopowicz.

fot. Prokuratura Okręgowa Kielce

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.