Rozpoznał ich ochroniarz. Plan był sprytny, ale… [ZDJĘCIA]

flash Gorące tematy Okolice

Wsiedli w samochód i postanowili wybrać się do jednego z ostrowieckich marketów. Założenie było takie, by wykorzystać odpowiedni do tego moment i ponownie zaatakować. Do czasu. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. zatrzymali czterech mieszkańców powiatu starachowickiego. O co są podejrzewani?

Pod koniec marca oraz na początku kwietnia br. nieznani sprawcy pojawili się w jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych w Ostrowcu Św. Jak poinformowała asp. Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji, nieznany sprawcy ukradli m.in. produkty spożywcze, chemiczne, alkohol oraz sprzęt elektroniczny. Wszystko o wartości ponad 2 tys. zł.

  • Od tamtej pory trwały ustalenia tożsamości sprawców. Kilka dni temu, mężczyźni postanowili pojawić się po raz trzeci w tam samym sklepie. Rozpoznał ich pracownik ochrony, który widząc podejrzeniach, pakujących do wózków sklepowych m.in. drogie alkohole, artykuły spożywcze i chemiczne poinformował mundurowych. Mężczyźni zostali zatrzymani, a towar przygotowany do kradzieży trafił z powrotem na sklepowe półki – relacjonowała asp. Wrzesień.

Jak ustalono, pozostałych dwóch sprawców znajdowało się w samochodzie, którym to grupa przyjechała do Ostrowca. W jego wnętrzu znaleziono inne towary, które jak się później okazało pochodziły z kradzieży w innym sklepie. – Czterej przestępcy w wieku od 15 do 31 lat, zostali zatrzymani a po nocy spędzonej w policyjnej celi zostały im przedstawione zarzuty. Wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 4 tys. zł. Za przestępstwo kradzieży oraz jej usiłowanie kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolność – podkreśliła oficer prasowy KPP.

fot. KPP Ostrowiec

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.