PILNE: wychodził zza autobusu i… nieszczęście gotowe. Czy temu zdarzeniu można było zapobiec?

flash Gorące tematy Starachowice

Z obrażeniami ciała do szpitala powiatowego został przewieziony mieszkaniec Starachowic. Mężczyzna, jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu stróżów prawa, został potrącony przez samochód. Do zdarzenia doszło w czwartek (18 kwietnia), na ul. Iłżeckiej w Starachowicach. Okoliczności tego, co stało się na drodze wyjaśniają nadal funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego.

Przedstawiciele służb ratunkowych, a także mundurowi smutną wiadomość otrzymali ok. godz. 10. Jak ustalono, samochodem osobowym marki Seat kierowała 23-latka. – Kobieta pochodząca z gminy Brody została przez policjantów poddana badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Była trzeźwa – poinformował st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji. Kierująca potrąciła próbującego przejść przez jezdnię pieszego.

  • W rejonie przystanku autobusowego zatrzymał się samochód. Mężczyzna wysiadając z autobusu, wszedł pod koła samochodu. Wówczas doszło do potrącenia – zaznaczył rzecznik Kusiak. Poszkodowanym okazał się 77-letni starachowiczanin. Jak wskazuje na to dotychczasowy materiał dowodowy, przechodził w miejscu do tego niedozwolonym. Po udzieleniu mu pomocy przez ratowników, trafił do placówki medycznej.
  • Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zabezpieczali ślady. Wstępnie zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek – mówił oficer prasowy KPP. Policjanci monitorują również stan zdrowia poszkodowanego

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.