PILNE: poranna kraksa w pobliżu stacji paliw. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia [ZDJĘCIA]

flash Galeria Gorące tematy Paragraf

Niezachowanie należytej ostrożności, a przede wszystkim nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, przyczyną zdarzenia drogowego do jakiego doszło w czwartkowy (17 stycznia) poranek. W okolicach stacji paliw Artus, na ulicy Ostrowieckiej zderzyły się dwa pojazdy.

Do zdarzenia, jak relacjonują zawodowi strażacy ze starachowickiej jednostki ratowniczo-gaśniczej doszło kilka minut po godz. 7. – Z naszych wstępnych ustaleń wynika, iż kobieta siedząca za kierownicą samochodu marki Hyundai wyjeżdżała ze stacji paliw. W tym samym czasie, od Ostrowca Św. w kierunku Skarżyska-Kam. jechał bus marki Renault – poinformował st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Kierującą hyundaiem była 21-latka. Kobieta najprawdopodobniej wymusiła pierwszeństwo przejazdu, czym doprowadziła do zderzenia z autem. Za kierownicą busa siedział 37-latek.

  • Poszkodowana została zabrana do szpitala celem wykonania dodatkowych badań – mówił Marcin Nyga, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Ruch w miejscu zdarzenia był utrudniony. Odbywał się w sposób wahadłowy. – Jeden pas jezdni został zablokowany – powiedział rzecznik Kusiak.

fot. KP PSP Starachowice

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.