PILNE: niespodziewanego rozstrzygnięcia nie było. Sąd podzielił argumentację prokuratury

flash Gorące tematy Paragraf

Przynajmniej przez najbliższe 3 miesiące o wyjściu na wolność może zapomnieć 59-letnia babka noworodka, który przyszedł na świat w połowie tygodnia. Do tragicznego zdarzenia doszło na terenie jednej z miejscowości w gminie Mirzec.

W piątek (18 stycznia) tymczasowo aresztowana została podejrzana o zabójstwo noworodka, 38-letnia matka dziecka. Tego samego dnia, Prokuratura Okręgowa w Kielcach poinformowała o kolejnej, drugiej już osobie zatrzymanej w związku ze zdarzeniem. To 59-letnia babka noworodka.

  • 59-latka usłyszała zarzut współudziału w zabójstwie noworodka z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. W toku przesłuchania w charakterze podejrzanej, nie przyznała do popełnienia zarzucanego jej czynu, składała wyjaśnienia – mówił Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy kieleckiej Prokuratury Okręgowej. W minioną sobotę (19 stycznia) w Sądzie Rejonowym w Starachowicach, odbyło się posiedzenie w przedmiocie zastosowania wobec 59-latki środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

  • Sąd podzielił argumentację śledczych. Tym samym matka podejrzanej o zabójstwo, również trafiła za kraty – stwierdził st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.