PILNE: Oszukał co najmniej kilkadziesiąt osób. Ścigany listem gończym

flash Gorące tematy Starachowice

Mechanizm działania przestępcy był banalnie prosty. Potencjalni nabywcy wpłacali zaliczki za zamówione przedmioty, czekali na towar, ale się nie doczekali. Kontakt ze sprzedającym się urywał. W ten sposób oszukanych zostało kilkadziesiąt osób. Do środy, 13 marca, kiedy mieszkaniec Starachowic został zatrzymany przez policjantów.

Mundurowi z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą oraz wydziału kryminalnego starachowickiej komendy zatrzymali 25-latka, który wystawiał na sprzedaż na portalu ogłoszeniowym przedmioty, jakich nigdy nie posiadał. Oszust doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że jego imię i nazwisko znalazło się na celowniku przedstawicieli organów ścigania. Jak dowiedział się TYGODNIK, za mieszkańcem naszego regionu wystawiony był list gończy. Jego działalność, przynajmniej na razie dobiegła końca.

  • Do zatrzymania 25-latka doszło na terenie województwa podkarpackiego. Mężczyźnie postawiono już kilkanaście zarzutów w związku z oszustwami, a sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące – relacjonował st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Szybko okazało się, iż nie były to pierwsze problemy z prawem 25-latka. Był on poszukiwany za tego typu przestępstwa. Śledczy, którzy pracowali nad rozwiązaniem tej zagadki, musieli zmierzyć się z najważniejszym pytaniem. Na jaką skalę, 25-latek prowadził swoją działalność, a także ile osób mogło paść jego ofiarą?
  • Sprawa ma charakter rozwojowy. Poszkodowani zgłaszali przestępstwa policji. Mężczyzna usłyszał łącznie 15 zarzutów, w związku z jego nielegalnym procederem. Niewykluczone jest, że wkrótce dojdą również kolejne zarzuty – podkreślił st.sierż. Kusiak. Jakie przedmioty można było od niego zakupić? W grę wchodziły głównie telefony komórkowe o wartości ok. kilkuset złotych. Mężczyzna deklarował ponadto chęć sprzedaży biletów na masowe wydarzenia rozrywkowo-kulturalne. Chodziło m.in. o bilety na koncerty muzyczne. Wszystkie okazały się tylko i wyłącznie wymysłem jego wyobraźni i fikcją.

25-latek pochodzący z powiatu starachowickiego, zapewne doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że jest osoba poszukiwaną. – Nie jest wykluczone, że mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności, zmienił miejsce pobytu i przeniósł się do województwa podkarpackiego – zaznaczył oficer prasowy KPP. Sprawiedliwość dopadła go w najmniej oczekiwanym momencie. Funkcjonariusze biorą pod scenariusz zakładający, iż w działalności do nie do końca zgodnej z prawem, 25-latkowi mógł ktoś pomagać. – Niewykluczone są kolejne zatrzymania w tej sprawie – stwierdził rzecznik Kusiak.

Kolejne pytanie brzmi: na jaką kwotę, poszkodowani zostali oszukani? Tego, starachowiccy mundurowi na razie nie zdradzają. – Zatrzymanemu grozi kara do 12, a nie 8 lat pozbawienia wolności ponieważ działał w warunkach recydywy. Teraz jego sprawą zajmie się sąd – tłumaczył rzecznik Kusiak.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.