Niespokojne święta. Policjanci apelują o rozwagę za kierownicą [ZDJĘCIA]

flash Gorące tematy Paragraf

Niezachowanie należytej ostrożności, a także niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni – to przyczyny dwóch zdarzeń drogowych, do jakich doszło w ciągu świątecznego weekendu. W Wielką Sobotę na skrzyżowaniu ul. Nowowiejskiej, 6 Września, a także Stanisława Moniuszki w Starachowicach zderzyły się dwa auta. Dzień później, kierowca samochodu osobowego uderzył w słup oświetleniowy.

Informacja o sobotnim wypadku, dotarła do ratowników ok. godz. 20.21. Jak poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach, tego dnia doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych: volkswagena i volvo V40. Pojazdami podróżowały łącznie 2 osoby. Kierujący volkswagenem, po przebadaniu przez lekarza zespołu ratownictwa medycznego został zabrany do szpitala. – Działania straży pożarnej (w akcji brały udział 2 zastępy, 7 strażaków) polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w autach oraz zakręceniu zaworu w instalacji gazowej w jednym z pojazdów – relacjonowała KP PSP.

W niedzielny (21 kwietnia) wieczór kierowca samochodu osobowego, najprawdopodobniej na skutek niedostosowania prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w przydrożną latarnię. Do zdarzenia doszło na Alei Niepodległości (odcinek drogi krajowej nr 42). Okoliczności tego co wydarzyło się w niedzielę wielkanocną wyjaśniają funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji.

fot. KP PSP Starachowice, FB 998 Starachowice

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.