Nie zauważył drugiego auta? Dym pod maską volkswagena [ZDJĘCIA]

flash Gorące tematy Paragraf

Niezachowanie należytej ostrożności i wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było – jak twierdzą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji – przyczyną zdarzenia drogowego, które odnotowano w minioną środę (13 marca), po godz. 21. Na ul. 1 Maja w Starachowicach zderzyły się dwa auta.

Za kierownicą samochodu osobowego marki Volkswagen Polo siedział 59-latek, mieszkaniec województwa świętokrzyskiego. – Wstępne ustalenia wskazują na to, że volkswagen jechał od ul. Zakładowej. Kierowca pojazdu chciał wykonać manewr skrętu w lewo – poinformował st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji. Traf chciał, że 59-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Wówczas doszło do zderzenia.

  • Drugim uczestnikiem kolizji był kierowca mazdy. Okazał się nim 48-latek. Obaj kierujący zostali poddani badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia został ukarany przez stróżów prawa mandatem – zaznaczył rzecznik Kusiak. W momencie, kiedy czynności prowadzili na miejscu policjanci z wydziału ruchu drogowego, jedno z aut zapaliło się.
  • Spod pokrywy silnika volkswagena zaczął wydobywać się dym. Doszło do pożaru. Na szczęście nie był groźny. Ogień został błyskawicznie opanowany i ugaszony przez strażaków – relacjonował mł.bryg. Marcin Nyga, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

fot. KP PSP Starachowice

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.