Nadzieja umiera jako ostatnia. Sprawdzą przeciwpożarowy zbiornik?

flash Gorące tematy Starachowice

Rozpoczął się kolejny tydzień poszukiwań zaginionej mieszkanki Starachowic. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji, przeczesali m.in. teren leśny w pobliżu oczyszczalni ścieków przy ul. Bocznej. Bezskutecznie. Na ślad Heleny Jadwigi Faber, na razie nie udało się natrafić.

W akcję poszukiwawczą włączeni zostali nie tylko stróże prawa, ale również mieszkańcy Starachowic, którzy na własną rękę podjęli działania zmierzające do odnalezienia 80-latki.

  • Kobieta nadal ma status osoby zaginionej. Policjanci nie zakończyli działań w tej sprawie. Poszukiwania prowadzone są na mniejsza skalę, niż jeszcze kilka dni temu – powiedział w miniony wtorek (12 marca) st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji. Mundurowi sprawdzili spory obszar leśny w tej części miasta. Nadal nie został natomiast sprawdzony zbiornik przeciwpożarowy, zwany popularnie przez mieszkańców Balatonem.
  • Poszukiwania koordynują policjanci. Do tej pory nie zostaliśmy zadysponowani do przeszukania zbiornika wodnego, o którym mowa – stwierdził mł.bryg. Marcin Nyga, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Czy tak się stanie i wkrótce policjanci poproszą o pomoc strażaków? – Czekamy na jakikolwiek sygnał. Posiadamy odpowiedni sprzęt do działań na terenie akwenów wodnych – zaznaczył rzecznik Nyga.

RYSOPIS ZAGINIONEJ: wzrost ok. 150 cm, szczupłej budowy ciała, włosy siwe krótkie, twarz pociągła, oczy zielone, uszy przylegające, nos prosty mały, uzębienie niepełne. Kobieta ubrana była w kurtkę koloru czarnego, leginsy koloru czarnego. Miała na sobie czapkę zimową wełnianą koloru szarego oraz buty – kozaki koloru czarnego.

Poszukiwana ostatni raz była widziana 28 lutego wieczorem w rejonie skrzyżowania ulic Staropolskiej i Górnej w Starachowicach w obecności kobiety która szła z psem.

  • Jeżeli ktoś ma informację bądź zna miejsce pobytu poszukiwanej, proszony jest o kontakt z policjantami z KPP Starachowice ul. Armii Krajowej 27 pokój 210 lub o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 41 276-02-12 lub 041 276-02-05 bądź 997 – apelują mundurowi.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.