PILNE: kraksa na krajowej 42. Manewr, który mógł doprowadzić do tragedii

flash Gorące tematy Paragraf

Dwie osoby, które zostały przewiezione do szpitala, a także dwa uszkodzone pojazdy to smutny bilans zdarzenia drogowego, do jakiego doszło w piątkowe (8 lutego) popołudnie w Brodach. Jak poinformował st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, na odcinku drogi krajowej nr 42 zderzyły się opel, a także renault. Ruch w miejscu, gdzie doszło do wypadku był utrudniony.

Starachowiccy stróże prawa niepokojący sygnał otrzymali ok. godz. 16. – Z naszych wstępnych ustaleń wynika, iż od Starachowic, w kierunku Ostrowca Św. poruszały się dwa auta. Za kierownicą samochodu marki Renault siedziała 19-latka – relacjonował st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Drugim pojazdem kierował 48-latek. W oplu oprócz mężczyzny znajdowała się również pasażerka. – Kierująca renault zamierzała wykonać manewr skrętu w lewo. W tym samym czasie, kierowca opla zamierzał wyprzedzić renault. Wówczas doszło do zderzenia – tłumaczył st.sierż. Kusiak.

Do szpitala przewiezione zostały dwie osoby: 19-latka i pasażerka opla. – Z naszych informacji wynika, iż pierwsza z nich doznała obrażeń nóg. Zdarzenie wstępnie zostało zakwalifikowane jako wypadek. Nasi funkcjonariusze nie tylko zabezpieczali miejsce zdarzenia. Przesłuchali uczestników i zbierali ślady. Trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności – zaznaczył oficer prasowy KPP.

Przez ponad 3 godziny, ruch w tym miejscu był utrudniony.

fot. Ewelina Jamka

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.