Jeśli nie zapniesz pasów to… Policyjna akcja na naszych drogach

flash Gorące tematy Paragraf

W czwartek (14 marca) do godz. 22, na terenie całego województwa świętokrzyskiego, stróże prawa przeprowadzą akcję „Pasy”. Mundurowi podczas pełnionej służby, będą zwracać szczególną uwagę na stosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych.

Jak informują funkcjonariusze zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, na drogach naszego województwa spotkamy większą liczbę patroli, policjanci będą kontrolować czy podczas jazdy samochodem, kierujący oraz pasażerowie stosują się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze sprawdzą również, czy dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych.

– Przypominamy, że za łamanie przepisów dotyczących obowiązku zapinania pasów, grozi mandat karny w wysokości 100 zł i 2 punktów karnych, a dodatkowo mandat w takiej samej wysokości i 4 punktach karnych może otrzymać kierujący za przewożący pasażera bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Pasażer może również zostać ukarany mandatem, za nie stosowanie się do obowiązku zapinania pasów podczas jazdy samochodem – tłumaczą policjanci.

Za przewożenie dziecka poza fotelikiem ochronnym taryfikator przewiduje mandat karny w wysokości 150 zł i 6 punktów karnych. – Pamiętajmy, że jadąc samochodem zapinamy pasy dla bezpieczeństwa własnego i pasażerów, a nie w celu uniknięcia mandatu karnego – podkreślają stróże prawa.

1 Komentarz dla “Jeśli nie zapniesz pasów to… Policyjna akcja na naszych drogach

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.