Apele zeszły na dalszy plan. A kierowcy nadal swoje

flash Gorące tematy Okolice

2 wypadki, a także 10 kolizji odnotowali w trakcie świątecznego weekendu, mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Stróże prawa podsumowali działania „Bezpieczny weekend Wielkanoc 2019”.

Podczas minionego świątecznego weekendu na terenie powiatu starachowickiego działania doprowadziły do wyeliminowania 6 kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Stróże prawa zatrzymali 7 praw jazdy osobom, które nie stosowały się do ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym.

  • Mundurowi w trakcie działań, zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. Sprawdzali również czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są zgodnie z zasadami bezpieczeństwa – poinformował st.sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji.

Pomimo licznych apeli nadal znajdują się osoby które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. – Kierowanie pojazdu znajdując się w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakazem prowadzenia pojazdów do 15 lat – uzupełnił rzecznik Kusiak.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.