Na weselną nutę

Święto Konstytucji 3 Maja upłynęło w Mircu pod znakiem weselnych hitów. Regionalny Przegląd Kapel i Zespołów Weselnych przeszedł do historii.

Jak na święto państwowe przystało uroczystości o charakterze patriotycznym odbyły się przed południem. W kościele pw. Św. Leonarda w Mircu odprawiona została Msza Św. za Ojczyznę. Po południu mirzecki Amfiteatr stał się miejscem rozrywki i dobrej zabawy. Tej dostarczyli uczestnikom biesiady, członkowie kapel i zespołów weselnych biorący udział w tegorocznym przeglądzie. Do rywalizacji stanęło pięć zespołów. Najlepiej zagrał Zespół Agamian, który zdobył pierwszą nagrodę i wygrał 700 zł. Druga była Kapela Sąsiedzi (nagroda 500 zł). Trzecie miejsce zajął Zespół Reds (300 zł). Wyróżnienia otrzymali Szmelc Paka i Fachmanii.

W programie Mirzeckiej Majówki była również inscenizacja patriotyczna w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym, występy tancerzy i grup tanecznych prezentujących tańce weselne oraz prezentacja weselnych scenek w wykonaniu zespołów folklorystycznych z gminy Mirzec. W trakcie zabawy były konkursy dla publiczności, degustacja strażackiej grochówki i innych wypieków przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. Dla dzieci dostępny był plac zabaw, malowanie twarzy i balony z helem.

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Piracki bilans lipcowego weekendu. Prawa jazdy do depozytu

Siedmiu kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h, troje nietrzeźwych kierujących oraz jedna kierująca bez uprawnień - to bilans wykroczeń, a także...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze