To już dziś! Przyjdź, wyraź swoje zdanie! Może jeszcze nie wszystko stracone!

flash Zdrowie i uroda

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pacjentów ze Schorzeniami Serca i Naczyń „EcoSerce ” zaprasza na spotkanie „Pacjent lepszy i gorszy?”, które odbędzie się w czwartek, 21 marca o godzinie 16:00 w Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ulicy Wojska Polskiego 9 w Starachowicach. Trwa walka o reaktywowanie w Starachowicach Polsko-Amerykańskich Klinik Serca.

Nasze miasto nie może sobie pozwolić na dalszą zwłokę w zakresie braku dostępu do leczenia dla największej grupy chorych – pacjentów kardiologicznych. Pacjent powinien być traktowany w kategoriach inwestycji, a nie kosztu, zaś dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej zapewnia nam Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej. Od dwóch lat walczymy o dostęp do leczenia według najwyższych, światowych standardów jakie zapewniały nam Polsko – Amerykańskie Kliniki, niestety jak dotąd bezskutecznie – piszą członkowie Zespołu Organizacyjnego Stowarzyszenia „EcoSerce”.

Członkowie Stowarzyszenia chcą po raz kolejny podjąć próbę merytorycznej dyskusji na temat realnej sytuacji starachowickich pacjentów. Podczas spotkania, które zostało zaplanowane na 21 marca, omówione zostaną bieżące problemy i wyzwania w zakresie lokalnej polityki zdrowotnej oraz wyjątkowo trudnej sytuacji starachowickich pacjentów kardiologicznych.

Gościem specjalnym będzie Marek Cytacki, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta.

Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni: prezydent Starachowic, starosta powiatu starachowickiego, parlamentarzyści, władze szpitala powiatowego, przedstawiciel Narodowego Funduszu Zdrowia oraz pacjenci.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.