Starachowicki szpital potrzebuje pieniędzy

flash Starachowice

Jak informowaliśmy tydzień temu Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach planuje zakupić w tym roku system PAXMAN zapobiegający utracie włosów podczas chemioterapii. Urządzenie przeznaczone będzie dla pacjentów Oddziału Onkologicznego Dziennego korzystających z chemioterapii dożylnej. System, choć pomocny w terapii, nie jest finansowany z pieniędzy publicznych, a jego koszt to bagatela 130 tys. zł.

Dostrzegając problem pacjentów borykających się z ubocznymi skutkami chemioterapii, czyli przede wszystkim utratę włosów Katarzyna Arent, dyrektor Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotne podjęła decyzję o pokryciu 1/3 kosztów z budżetu szpitala. Kwotę 30 tys. zł wstępnie zadeklarowały władze miasta.

Dyrektor Katarzyna Arent stara się pozyskać brakujące środki finansowe na zakup urządzenia. W tym celu zwraca się do okolicznych gmin, przedsiębiorców oraz indywidualnych darczyńców o wsparcie.

– Każda przekazana złotówka przybliża nas do zakupu czepków chłodzących, niwelujących uboczne działanie chemioterapii w postaci utraty włosów. Udzielając nam wsparcia finansowego, udzielacie Państwo wsparcia osobom, głównie kobietom, chorym na nowotwory złośliwe. Proszę dla tych osób o szansę na ich lepsze funkcjonowanie, bez kompleksów, bez utraty wiary w siebie, bez obawy spojrzenia w lusterko i oczy innych ludzi – argumentuje szefowa szpitala.

Pieniądze można wpłacać na konto Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach PKO BP S.A. 98 1020 2629 0000 9602 0379 7974 z dopiskiem „ONKOCZEPEK”.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.