Stąd wychodzą artyści, czyli… jubileusz Ogniska Plastycznego w Starachowicach [zdjęcia]

flash Galeria Historia

W tym roku mija 30 lat od kiedy w Starachowicach zaczęło działać Państwowe Ognisko Plastyczne. W piątek, 22 lutego w siedzibie Ogniska przy ul. Złotej odbyła się jubileuszowa wystawa, na którą przybyli obecni i byli wychowankowie, kadra pedagogiczna, rodzice, przedstawiciele władz miejskich, powiatowych oraz dyrektorzy szkół i starachowickich placówek kultury. 

Sylwester Kiełek, obecny dyrektor Ogniska przypomniał 30-letnią historię starachowickiego plastyka. Wspomniał Kazimierza Nowickiego, pomysłodawcę założenia placówki jak i śp. Marię Drozdowską, pierwszą szefową Ogniska.
Wśród wychowanków Ogniska jest dziś wielu malarzy, architektów, rzeźbiarzy, grafików, projektantów, historyków sztuki, a także pedagogów przekazujących swoje umiejętności i wiedze następnemu pokoleniu.
Wstępem do spotkania był występ muzyczny Rafała Gęborka połączony z pokazem plastycznym w wykonaniu Julii Drapejkowskiej.
Nie zabrakło urodzinowych życzeń i gratulacji. Jak na urodziny przystało był również pyszny tort.

 

 

1 Komentarz dla “Stąd wychodzą artyści, czyli… jubileusz Ogniska Plastycznego w Starachowicach [zdjęcia]

  1. Tak się czyni KULTURĘ przez duże „K” WIELKIE BRAWA dla Ogniska za pracowitość , pracę z malarską inwencją i pasją i wytrwałość. JEST WIĘCEJ TAKICH PEREŁEK W MIEŚCIE, ale miejski rajca M.M. nie posiadł tych walorów i jest jeszcze w „piaskownicy” bez kultury a miejska placówka kultury tzw „centrum” już zarosła mchem i amatorszczyzną. Ciemno i głucho w oknach i na scenie…

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.